Realme MagDart Manyetik Şarj Cihazını Tanıttı!

Realme’nin geçtiğimiz günlerde bir kablosuz manyetik şarj aleti üstünde çalıştığı bilgisi gündeme gelmişti. Sızıntıların ardından cihazın doğrulanması ise şirket tarafından yapılan açıklamalar sonrasında gerçekleşti. Realme, şimdi de MagDart isimli manyetik şarj cihazını düzenlediği bir etkinlikle tüm dünyaya tanıttı.

Üstelik şirket, bu etkinlikte yalnızca bir adet manyetik şarj aleti tanıtmadı. Bunun yanı sıra bir seri olarak ürettiği MagDart ekipmanlarını kullanıcılar ile buluşturacağını ifade etti.

Bilindiği üzere Apple, MagSafe sistemi ile iPhone 12 modellerinde (muhtemelen sonraki nesillerde de) kablosuz manyetik şarj desteği sunuyor. Şirket geçtiğimiz günlerde MagSafe Battery Pack ile bu teknolojiyi bir üst seviyeye daha taşımıştı.

iOS cephesinde işler iyi giderken Android kullanıcıları MagSafe gibi bir sistemin eksikliğini çekiyordu. Ancak Realme tarafından geliştirilen MagDart manyetik şarj cihazı serisi sayesinde kullanıcılar Android model telefonlarında da bu teknolojiden faydalanma şansına sahip olacak.

Serinin en çok dikkat çeken cihazı 50W MagDart şarj aleti oluyor. Realme aynı zamanda bu cihazın dünyadaki en hızlı manyetik şarj aleti olduğunu ifade ediyor. Küboid bir tasarıma sahip manyetik şarj cihazında bir fan da yer alıyor.

Realme, yaptığı testler ile bu şarj aletine dair detayları da paylaşıyor. Şirketin SuperDart isimli güç kaynağına bağlı bir şekilde çalışması dahilinde 4.500 mAh bataryalı bir telefonu 54 dakikada %100’e ulaştırıyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kablolu bir şekilde de benzer bir sürenin oluştuğu.

Daha Küçük Modeller de Mevcut

Realme MagDart manyetik şarj cihazı serisinde sadece yüksek hızlı modeller sunmaya odaklanmamış. Aynı zamanda taşınabilir bir şarj cihazı da seride yer alıyor. 15W MagDart ile 4.500 mAh bir telefon 90 dakikada tam olarak doluyor.

Aynı zamanda şirket, bu cihazı MagSafe’den daha ince ve daha hızlı bir şekilde üretmiş gibi gözüküyor.

realme-magdart-wallet

Üstelik Realme, bu seride yalnızca şarj cihazları sunmuyor. Aynı zamanda bazı şarj aksesuarları da seride yer alıyor. Bu cihazların en önemlilerinden birisi MagDart Power Bank oluyor. MagSafe Battery Pack’ten en büyük farkı ise telefonu dik kullanmaya olanak sağlayan bir aparat ile birlikte sunulması.

Bir diğer aksesuar ise MagDart Case oluyor. Yeni Realme GT için üretilen karbon fiber kılıf Type-C ve kulaklık girişine de sahip. Ayrıca, MagDart Wallet isimli bir aksesuar daha seride mevcut. Üç kart taşıyabilen aksesuar aynı zamanda bir stand ile sunuluyor.

Aksesuarlar arasında en çok dikkat çekeni ise MagDart Beauty Light oluyor. Fotoğraf çekimi sırasında ışık kaynağı olarak kullanılabilen aksesuar, ön kamera ile çekilen fotoğrafların kalitesini çok daha artıracak gibi gözüküyor.

realme-magdart-kilif-isik

Tüm bu ürünlerin fiyatı ve çıkış tarihleri hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Ayrıca, hangi cihazlarla çalışacağına dair de bir bilgi henüz yok. Bilinen tek şey uygun kılıflı bir Realme GT cihazının bu aksesuarları çalıştıracağı oluyor.

Aynı zamanda Realme Flash isimli konsept bir cihazın da tanıtımı yapılıyor. Bu cihaz doğrudan MagDart desteği ile geliyor. Yani, herhangi bir kılıf olmadan bu aksesuarları kullanma şansı tanıyor. Ancak, bu cihazın geleceği hakkında da bir bilgi yok.

Önümüzdeki günlerde bu teknolojiye dair daha detaylı bilgilere ulaşacağız gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.