Realme GT Neo 3T Yakında Piyasaya Çıkacak

Realme, merakla beklenen telefonu GT Neo 3T ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirket, geçtiğimiz dönemde özellikleri ortaya çıkan telefonun “çok yakında” piyasaya çıkacağını duyurdu. Realme GT Neo 3T çıkış tarihi henüz resmi olarak belli olmasa da yakında telefonun tanıtımını görebiliriz.

Realme telefonun resmi olarak çıkış yapacağını bir Twitter paylaşımı ile duyurdu. GT Neo 3T modeline ait bir görsel de paylaşan Realme, ürünün lansman etkinliğini yakında gerçekleşeceğini ifade etti. Ayrıca şirket yaptığı paylaşımda ürünün sonunda yer alan “T” harfine dikkat çekti. “‘T’ harfinden doğru cevabı bulan var mı?” açıklamasıyla paylaşılan görsel, ürünün bazı detaylarını da ortaya çıkardı.

Telefonun ilk resmi görselinde göze çarpan en önemli detay sol üst köşede yer alan ön kamera oluyor. Realme, noktalı bir tasarıma sahip ekranın ortası yerine sol üst köşesinde kamera bulundurmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra telefonun sağ kısmında bir güç düğmesi yer alıyor.

Ancak güç düğmesinin çıkıntılı yapısı parmak izi okuyucusunun burada yer almadığının bir nevi göstergesi oluyor. Henüz bilinmese de şirketin parmak izi okuyucusunu ekrana yerleştirmiş olması muhtemel. Üstelik serinin diğer modeli olan GT Neo 3 modelinde de ekran içi bir parmak izi okuyucusunun yer aldığını belirtmek gerek. Bunun yanı sıra ekranın AMOLED bir panele sahip olacağını da söylemek mümkün.

Realme GT Neo 3T Özellikleri

Telefonun görselini ve lansman etkinliğini duyurusunu paylaşan şirket henüz özellikler hakkında detaylı bir bilgi vermedi. Ancak geçtiğimiz haftalarda Geekbench testinde gözüken cihaz hakkında birkaç bilgi mevcut. Bu bilgiler arasında işletim sistemi, RAM ve çip yer alıyor.

Telefonun en önemli unsurlarından birisi olan çip Qualcomm tarafından sağlanmakta. Realme bu telefonda Snapdragon 870 kullanmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. Realme GT Neo 3 modelinde ise MediaTek Dimensity 8100 çipinin yer aldığını belirtmek gerek.

Cihazın işletim sistemi ise pek şaşırtıcı değil. Realme GT Neo 3T modelinde Android 12 işletim sistemi yer alıyor. Bunun yanı sıra Geekbench testlerinde 8 GB RAM değerini de görmek mümkün. Ancak telefonun piyasaya çıkışında bu durumun değişmesi muhtemel. Örneğin GT Neo 3 modelinde 6 GB, 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri yer alıyordu.

Bunların haricinde telefon ile ilgili birkaç iddia da gündemde. Cihazın ekranının 6.5 inç boyutunda olacağı tahmin ediliyor. Mart ayında tanıtılan GT Neo 3 modeline kıyasla daha küçük bir ekran olduğunu belirtelim. Ayrıca 256 GB depolama alanı, 64 MP ana kamera ve 16 MP ön kamera da telefonun beklenen özellikleri arasında. Fakat şirketin resmi tanıtım etkinliği gerçekleşmeden bu bilgilerin doğrulanmadığını söylemek gerek.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/realme_gt_neo_3t_launch_confirmed-news-54465.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.