Realme GT Neo 3T Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Realme, geçtiğimiz günlerde GT Neo 3T modelinin tanıtım etkinliğini resmi olarak doğrulamıştı. Son gelişmeler ise telefonun tanıtım tarihinin de ortaya çıkmasını sağladı. Realme Endonezya Twitter hesabı tarafından paylaşılan afiş etkinliğin 7 Haziran tarihinde gerçekleşeceğini belirtiyor.

Daha önceki iddialar şirketin bu ürünü haziran ayında tanıtacağını gösteriyordu. Ayrıca geçtiğimiz dönemde Geekbench ve benzeri veritabanlarında ürün hakkında bazı bilgiler de ortaya çıkmıştı. 91mobiles tarafından yapılan haberde ürünün Realme Q5 Pro modeliyle benzerliğine dikkat çekiliyor. Realme GT Neo 3T’nin isim değişikliğine uğramış bir Realme Q5 Pro olabileceği belirtiliyor.

Realme resmi hesabının paylaştığı bilgiler arasında telefonun teknik özelliklerine dair de birkaç ipucu yer alıyor. Paylaşılan Tweet 150W hızlı şarj desteğinin GT Neo 3 serisiyle Endonezya’ya geleceğini ifade ediyor. Bir başka deyişle GT Neo 3T modelinde de 150W hızlı şarj desteği görmemiz mümkün.

Bunun yanı sıra paylaşılan görselde bir spor araba yer alıyor. Bu arabanın telefonun son derece hızlı olacağına vurgu yaptığı tahmin ediliyor. Ayrıca “üçlü çip ve tam hıza sahip amiral gemisi” ifadesi de Realme Endonezya tarafından paylaşılan görselde mevcut.

Realme GT Neo 3T için Fiyat İddiası Ortaya Atıldı

Ürün hakkında geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan birkaç iddia mevcut. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu modelin Realme Q5 Pro ile benzer olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle ürünün teknik özelliklerinin de bu telefonla son derece benzer olacağı tahminler arasında.

Realme GT Neo 3T’nin ekran boyutu hakkında iki farklı iddia bulunuyor. Telefonun 6.5 inç ya da 6.62 inç boyutunda olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca AMOLED bir panel ve 120 Hz ekran yenileme hızı da cihazda yer alacak gibi gözüküyor. Ürünün çip setine baktığımızda ise Qualcomm Snapdragon 870 bizleri karşılıyor. Realme GT Neo 3 modelinde ise şirketin MediaTek tercih ettiğini belirtmek gerek.

Bunlara ek olarak ürünün 12 GB’a kadar RAM desteği sunacağı belirtiliyor. Ayrıca depolama alanı olarak da 256 GB’a kadar destek görmek mümkün. Batarya kapasitesi olarak ise 5.000 mAh değeri söz konusu iddialar arasında yer alıyor. Ancak Realme tarafından resmi olarak doğrulanan bir unsur 150W hızlı şarj desteğinin bu cihazda da yer alacağı oluyor.

Telefonda kamera olarak ise 64 MP ana kameraya ek 8 MP ve 2 MP çözünürlüklü iki kameranın daha üründe bulunacağı ifade ediliyor. 16 MP ön kamera da ürünün beklenen özellikleri arasında yer alıyor. İşletim sistemi olarak ise Android 12 ve realme UI 3.0 arayüzünün telefonda yer alacağı tahmin ediliyor.

91mobiles konuyla ilgili haberinde bir fiyat tahmini de paylaşıyor. Ürünün Hindistan çıkış fiyatının yaklaşık 450 dolar olacağı belirtiliyor. Ülkemize gelmesi durumunda ise yaklaşık 7.400 TL + vergi fiyatını görmek mümkün. Ancak tüm bunları Realme GT Neo 3T tanıtım etkinliğinin ardından öğreneceğiz.

Kaynak: https://www.91mobiles.com/hub/realme-gt-neo-3t-launch-date-revealed-expected-price-specifications/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.