Realme GT 2 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

Son zamanların merakla beklenen amiral gemilerinden Realme GT 2 Pro modelinin özellikleri ortaya çıktı. TENAA sertifikalarında ortaya çıkan cihaz, özellikleri ile beklenene değecek gibi gözüküyor.

TENAA listelerinde yer alan iki farklı Realme modeli mevcut. Bu modellerden RMX3310 koduna sahip olan telefonun Realme GT 2 olduğu tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra RMX3300 model numaralı telefonun ise Realme GT 2 Pro olduğu yönünde iddialar mevcut.

RMX3300 model numarası daha önce de kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 65W hızlı şarj desteğine sahip olduğu için bir sertifika alan bu modelin farklı özellikleri de ortaya çıktı. Bunların arasında 1 TB depolama alanı, 120Hz ekran yenileme hızı gibi unsurlar yer alıyor.

Bunun haricinde AnTuTu sonuçlarına göre; Snapdragon 8 Gen 1 çip, 12 GB RAM ve Android 12 işletim sistemi yeni Realme GT 2 Pro’da karşımıza çıkacak. Bu donanım özellikleri ile satışa çıkarsa AnTuTu listesinde üst sıraları zorlayacağına şüphe yok.

realme-gt-2-pro

Realme GT 2 Pro Özellikleri

Cihazın TENAA listesinde karşımıza çıkan özellikleri arasında ekrana dair detaylı bilgiler yer alıyor. 6.7 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olacağı ifade edilen Realme GT 2 Pro, görüntü açısından başarılı bir performansa sahip olabilir.

Ekran çözünürlüğü olarak ise Quad HD+ yani 1440 x 3216 piksel bir çözünürlük söz konusu. Ayrıca cihazın ekranına gömülü bir parmak izi okuyucusu da kullanıcılara sunulacak. Ekran konusunda ortaya çıkanlar şimdilik bunlarla sınırlı olsa da kullanıcıları heyecanlandırmaya yetecektir.

Cihazın temel donanım parçaları arasında ise Snapdragon 8 Gen 1 çipini görmek mümkün. Buna ek olarak 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri; 128 GB, 256 GB ve 512 GB dahili hafıza da üründe yer alacak.

İşletim sistemi hakkında ortaya çıkan bulgular da doğru gibi gözüküyor. TENAA listesinde yer alan bilgilere göre ürün, Android 12 işletim sistemine sahip olacak. Arayüz olarak ise Realme UI 3.0 bulundurma olasılığı mevcut.

Cihaza dair bazı kamera ve pil özellikleri de ortaya çıktı. Üç kameralı bir düzeneğe sahip cihaz 50 MP + 50 MP + 2 MP şeklinde kullanıcılara sunulacak. OIS destekli bir ana kameraya ek olarak ultra geniş açılı bir lens de cihazda yer alacak. Ön kameranın ise 32 MP çözünürlüğe sahip olduğu ifade ediliyor.

Cihazın batarya kısmında ise iki adet pil mevcut. TENAA’da yer alan bilgilere göre Realme GT 2 Pro’da 2.440 mAh kapasiteli bir pil bizleri karşılıyor. İkinci pilin kapasitesine bağlı olarak iki katı değerinde toplam bir batarya kapasitesi görmemiz mümkün.

Ürünün fiyatı ile ilgili bir detay TENAA listelerinde yer almıyor. Ancak özellikleriyle adından söz ettirecek bir telefon yolda gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.