Project Wingman 1 Aralık Tarihinde SteamVR ile Çıkıyor

Project Wingman, uzun süredir beklenen hava savaşı oyunu, 1 Aralık tarihinde satışa çıkıyor. Oyunun geliştiricisi Sector D2, oyunun Aralık ayının başında çıkacağını belirtiyor. Monitör üzerinden oynanabilen oyun, yapılan açıklamaya göre SteamVR desteğine de sahip olacak.

İlk olarak 2018 yılının ortalarında Kickstarter üzerinden ortaya çıkan Project Wingman’in çıkış tarihine oldukça az bir zaman kaldı. Yapılan son açıklamalar ise oyunun VR desteği hakkında bilgilerin gün yüzüne çıkmasını sağladı.

Oculus, SteamVR ve HTC Vive gibi platformların desteklendiği Project Wingman, oyunculara kokpit içinden bir oynanış sunuyor. Oyunda kontrol desteği olarak ise fare, klavye ve oyun kolu seçenekleri sunuluyor. Ayrıca geliştiriciler Project Wing için HOTAS desteği sunulacağını da ifade ediyor. Fakat henüz hareketli VR kontrolü desteği olmayacağı belirtiliyor.

Project Wingman Nedir?

Project Wingman, tek oyunculu bir savaş ve aksiyon oyunudur. Oyunun, yüksek tempolu bir savaş oyunu isteyenler için mükemmel deneyimi sunmakta olduğu belirtiliyor. Oyun, alternatif olarak gelişmiş bir Dünya tarihinin önemli bölgelerinde uçuş ve savaş olanağı sunuyor.

Oyunun hikaye modunda, Monarch isimli bir savaş pilotunun ülkeyi, Federasyon isimli bir imparatorluktan kurtarmasına dair verilen görevler oynanıyor. Ayrıca oyunda yan karakterlerin sesini de duyacağımız belirtiliyor.

project-wingman-ucak
Resim: Sector D2

Geliştiriciler, oyunda ara sahnelerin bulunmadığı ifade ediyor. Hikayeyle ilgili ise, ülkelerin kaynaklar üzerine olan savaşı yüzünden dünyanın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu açıklanıyor. Oyundaki olaylardan öncesine ve sonrasına ait bir hikaye olduğu da belirtiliyor.

Oyunda Fetih (İng. Conquest) isimli bir mod da bulunuyor. Fetih modu bir çeşit ele geçirme modu olarak tanıtılıyor. Oyuncuların gelecek dalgaları savuşturabilmek için yeni uçaklar, silahlar ve askerler alması gerektiği, bunun içinde para kazanmanın lazım olduğu ifade ediliyor.

Oyunda yirmiden fazla hava aracı, kırktan fazla da silah olduğu belirtiliyor. Ayrıca sadece düşman uçaklarına karşı değil, kaleler ve tüfek topları gibi çeşitli hedeflerle de savaşılacağı söyleniyor.

Oyun 1 Aralık tarihinde resmi olarak çıkış yapacak.

Project Wingman’in Sistem Gereksinimleri

Minimum GereksinimlerMaksimum Gereksinimler
İşletim SistemiWindows 7/8/10 64-bitWindows 7/8/10 64-bit
Bellek4 GB RAM8 GB RAM
Ekran KartıGTX 660Ti / R9 270 GTX 1070 Ti ve üstü
İşlemci Intel i5-2300 / AMD FX-6350 Intel i7-8600k ve üstü
DirectXDirectX 11DirectX 11
Depolama16 GB depolama alanı16 GB depolama alanı

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.