Pinterest Yeni Alışveriş Özelliklerini Tanıttı

Pinterest yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sunduğunu duyurdu! Şirket, Pinler’de ürün etiketleme ve Alışveriş için bir Pinterest API’ı tasarladığını açıkladı. Pinterest’in yeni alışveriş özellikleri daha çok satıcılara hitap ediyor. Böylece satıcılar kullanıcılar için ilgi çekici bir alışveriş deneyimi oluşturma şansı yakalıyor.

Şirket son dönemlerde The YES olarak bilinen yapay zeka destekli moda alışveriş hizmetini satın aldığını duyurmuştu. Böylece satın alım ile birlikte platformdaki çevrimiçi alışveriş deneyiminin iyileştirilmesi öne çıktı. Şimdi ise yeni alışveriş özellikleri ile birlikte hem alışveriş yapanlar hem de satıcılar için yeni stratejik organizasyon kuruluyor.

Pinterest yetkilisi Jeremy King, Pinterest’deki hedeflerinin ilhamı eyleme dönüştürmek olduğunu belirtiyor. Ayrıca alışveriş vizyonunu, Pinner’ların ilham aldığı her şeyi platform üzerinden satın almayı mümkün kılmak olarak ifade ediyor.

Pinterest’in Yeni Alışveriş Özelliklerinde Üç Ayrı Detay Yer Alıyor

Pinterest’in yeni alışveriş özellikleri, The YES’in satın alınması ve CEO değişikliği platformun zevk odaklı alışveriş konusuna yoğunlaştığını gösteriyor. Bir başka deyişle müşterilerin platformda ilham aldıkları her şeyi satın almalarına odaklanıyor.

Yapılan açıklamalarda platform için üç ayrı özellik yer aldı. Bunlardan ilki alışveriş için yeni Pinterest API’ı olarak ortaya çıktı. Pinterest API’ı ile satıcılar için katalog yönetimi ve ürün meta veri özelliklerine erişim mümkün oluyor. Şirket, bu aracı kullanan satıcıların stok verileri konusunda %97’lik bir doğruluk seviyesine ulaştığını ifade ediyor.

Pinterest yeni alışveriş özelliği

Bir diğer özellik ise ürün etiketleme olarak öne çıkıyor. Ürün etiketleme, satıcıların görsellerini alışverişe uygun hale getirmelerine olanak sağlıyor. Bu sayede satıcılar kataloglarından ürünleri herhangi bir görsele ekleyebiliyor.

Böylece kullanıcılar buldukları görüntülerdeki öğeleri satın alabiliyor. Şirket, kullanıcıların görüntülerde etiketlenen ürünler için bağımsız ürünlere kıyasla %70 daha yüksek alışveriş niyeti olduğunu da ifade ediyor.

Tüm bunlara ek olarak Pinterest yeni alışveriş özelliği, kullanıcılara bir satın alma kararı verirken öğelere çeşitli açılardan görünüm sağlıyor. Bunun için ise ürün kataloglarındaki video unsurlarını etkinleştiriyor. Öte yandan Pinterest video benzeri reklam biçimlerinde de umut verici sonuçlar gördüğünü ifade ediyor.

Son olarak ise Pinterest, yeni bir Mağaza Sekmesi başlatıyor. İşletme profillerinde yer alan Mağaza Sekmesi, satıcıların alışveriş ürünlerini kolayca sergilemesine olanak sağlayacak. Üstelik özellik yalnızca bir satıcının Mağaza sekmesinde doğrudan ürün yönetimini kolaylaştırmayacak. Aynı zamanda özel ürün açıklamaları ve gelişmiş bir mobil arayüzü de beraberinde getirecek.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/07/pinterest-launches-new-shopping-features-for-merchants/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.