Philips Hue, Spotify ile Senkronize Çalışacak

Teknoloji şirketleri, sundukları hizmetleri geliştirebilmek adına diğer şirketlerle ortak çalışmaya özen gösteriyorlar. Hollanda merkezli Signify, bu ortaklıklara bir yenisinin eklendiğini duyurdu. Bilindiği üzere şirket, geçtiğimiz yıllarda akıllı aydınlatma sistemi olan Philips Hue ile kullanıcılarını buluşturmuştu. Şimdi ise Philips Hue, Spotify ile ortak bir projeye imza atıyor.

Philips Hue, kullanıcılarına tüm ışıkları tek merkezden kontrol etme başta olmak üzere çeşitli imkânlar sunuyor. Bu yüzden de akıllı ampuller, her geçen gün popülerleşmeye başlıyor.

Signify, bu süreci hızlandıracak yeni bir adıma imza attı. Şirket, dünyanın en popüler müzik hizmetlerinden Spotify ile bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. Anlaşma kapsamında artık Philips Hue, Spotify çalma listeleriyle uyumlu çalışacak.

Philips Hue Gelişmeye Devam Edecek

Philips Hue kullanıcıları, Bluetooth ve mobil uygulama başta olmak üzere çeşitli kontrol seçeneklerine sahipler. Bu sayede kullanıcılar, ışıklandırma sistemlerini rahatlıkla kontrol edebiliyorlar. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamaya göre kullanıcılar, Spotify ile ortak olarak oluşturulacak ışıklandırma sistemini de Hue uygulamasından kontrol edecekler.

Şirket entegrasyonun çok kolay olacağını belirtiyor. Akıllı ampuller, her şarkının ritim, ruh hali ve temposuna göre bir ışıklandırma senaryosu oluşturacak. Kullanıcılar, bu deneyimlerini Hue uygulamasına eklenen senkronizasyon sekmesinden kontrol edebilecekler.

Signify, her ne kadar müziklerin temposuna göre bir ışıklandırma planlasa da kullanıcılarının deneyimini düşürmemek için ışık parlaklığının, yoğunluğunun ve renk seçeneklerinin kullanıcıların kontrolünde olacağını açıkladı.

Hue kullanıcılarının yeni ışıklandırma sistemini kullanabilmeleri için öncelikle Spotify hesaplarını Hue uygulamasına entegre etmeleri gerekiyor. Signify, bu işlemin Hue uygulaması üzerindeki yeni geliştirilen sekmeden çok kolay bir şekilde yapılabileceğini belirtiyor.

Philips Hue Gelişmeye Devam Edecek

Şirket, özelliğin şimdilik beta sürümüyle kullanıcılarla buluşacağını açıkladı. Hue uygulamasında erken erişimi etkinleştirilmiş olan kullanıcılar, eylül ayından itibaren özelliği kullanabilecekler. Bunun dışında Signify, özelliğin tam sürümünün ise ekim ayında kullanıcılarla buluşacağını belirtti.

Signify yöneticilerinden Jasper Vervoort, Spotify ile yapılan anlaşmadan çok memnun olduklarını ifade etti. Vervoort, kullanıcılarının deneyimlerini artırmak için sürekli yeni yollar aradıklarını da sözlerine ekledi.

Spotify ile yapılan anlaşma Philips Hue kullanıcılarını kesinlikle memnun edecektir. Bunun dışında akıllı ışıklandırma sistemlerinin hızla gelişmeye devam etmesi bu sektörün geleceği adına umut veriyor.

Sizler Philips Hue ve Spotify arasında yapılan anlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Signify, ileriki süreçte ne gibi yenilikler geliştirmeli? Akıllı ışıklandırma sistemlerinin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.