PES Serisi Yeni İsmiyle Ücretsiz Oluyor!

PES (Pro Evolution Soccer), ülkemizde özellikle 2013 yılında çıkan oyunuyla büyük bir kitle kazandı. Şimdi ise serinin yapımcısı oyunun ismini eFootball olarak değiştirdi. Aynı zamanda bir müjde verdi; eski adıyla PES 2022 olan eFootball, ücretsiz olarak tüm platformlarda yayınlanacak!

eFootball ücretsiz olarak bu sonbaharda PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye gelecek. Aynı zamanda bir diğer harika özellik oyunun çapraz platformu desteklemesi. Yani oyunu PS5’te oynarken bir diğer arkadaşınız Xbox Series X konsolundan size karşı bir maça katılabilecek.

Ancak mobil olarak oynayanların, rekabet edebilmek için bir kontrolcüye ihtiyaçları olabilir. Mobilde şu an için PES Mobile olarak adlandırılan oyunun isminin de aşamalı olarak kaldırılması ya da değiştirilmesi muhtemel.

Bu ücretsiz dijital sürüm hamlesi oldukça önemli. eFootball yeni bir oyun motoruna sahip. Oyunun Unreal 4 isimli özel bir oyun motoru ile geliştirildiği belirtiliyor.

Aynı zamanda en önemli özellik tıpkı Fortnite gibi tüm platformlar arasında rahatlıkla oynanabiliyor olması. Bu sayede oyun çok daha fazla kitleye erişme imkanına sahip.

eFootball 9 kulüpten oluşan bir seçimle başlayacak ve gösteri maçlarını içerecek. Daha sonra diğer modları ise DLC seçenekleri ile birlikte almak mümkün. Ultimate Team benzeri My Team özelliği için ise resmi bir açıklama yapılmadı. Şu an için My Team’in bulunacağını söyleyebilsek bile yenilikler hakkında hiç bir bilgi yok.

Konami ücretsiz olarak indirmenin mümkün olacağı eFootball’un oldukça adil ve dengeli bir şekilde tasarlandığını belirtti.

PES-2022-Ucretsiz

PES Efsanesine Veda!

Ücretsiz yeni eFootball’la birlikte PES ismi tarihe karışıyor. Yeni oyunda geçen senelerde olduğu gibi Peter Drury ve Jim Beglin spiker seslendirmesini yapmakta.

Aynı zamanda oyuncuları özelleştirmeye imkan sağlayan özellik de yeni nesilde bulunmakta. Ayrıca yaptığınız değişimleri arkadaşlarınızla da paylaşmak mümkün.

Oyuncuları özelleştirme seçenekleri daha önceki sürümlerde Xbox için sunulmamaktaydı. Ancak yeni oyun ile birlikte Xbox için sunulup sunulmayacağı hakkında da net bir bilgi hala yok.

Konami, yeni Unreal 4 oyun motoru ile birlikte daha önceki PES oyunlarına göre dört kat daha fazla animasyonun mümkün olduğunu belirtti. Aynı zamanda “Motion Matching” ile birlikte FIFA’nın sunduğu HyperMotion‘a benzer bir özellik de tüm platformlarda yer alacak.

Konami eFootball hakkında oynanış ve çevrimiçi modları hakkında çok daha fazla bilgi Ağustos ayı sonunda ortaya çıkacak. Ayrıca bu bilgilere oldukça önemli olan Gamescom 2021’de de erişeceğiz.

Sizler Konami’nin eFootball’u ücretsiz olarak sunması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.