FIFA 22 Fragmanı ile Yeni Hypermotion Teknolojisi Tanıtıldı

Beklenildiği gibi EA Sports’un FIFA 22 fragmanı birkaç saat önce piyasaya sürüldü. En çok satan oyun serilerinden birisi olan FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 22’ye dair yeni bilgiler bu fragman ile ortaya çıktı. Aslında FIFA 22 hakkında çok bir bilgi sunulmasa da şirket, oyunda kullanılan yeni bir HyperMotion teknolojisine dair ilk bakışı sunmuş oldu.

Aşağıda izleyebileceğiniz yeni fragmanda gerçek futbolcuların yapmış oldukları maçların görüntüleri yer alıyor. Ayrıca burada yer alan hareketler de yeni HyperMotion teknolojisi tarafından FIFA 22 oyununa simüle ediliyor.

En önemlisi fragmanda yer alan geçişler o kadar pürüzsüz ki oyunun nerede başladığını ve gerçek hayattan görüntünün nerede bittiğini söylemek zor.

EA Games’in yapmış olduğu basın açıklamasında yer alan ifadeler şu şekilde; HyperMotion teknolojisi, en gerçekçi ve sürükleyici oyun deneyimini getiriyor. Tamamen yeni teknolojiyle desteklenen oyun, yeni nesil konsollar için ‘Gelişmiş 11×11 Maç Yakalama ve tescilli makine öğrenimi teknolojisini’ en gerçekçi, akıcı ve hızlı yanıt veren deneyimi sunmak için birleştirecek.

EA, HyperMotion teknolojisi, yüksek yoğunlukta oynayan 22 profesyonel futbolcunun hareketlerini yakalama şansı sunan ilk teknoloji. Ayrıca, EA’in tescilli makine öğrenimi algoritması 8,7 milyondan fazla gelişmiş maç yakalama karesinden öğreniyor. Ardından sahadaki çeşitli etkileşimlerde organik futbol hareketi yaratmak için gerçek zamanlı olarak yeni animasyonlar yazıyor. Şut, pas veya orta olsun, HyperMotion, oyuncuların topa girip çıkma şeklini değiştiriyor.”

Oyun hem yeni hem de önceki nesil konsollar için piyasaya sürülecek. Fakat bu teknoloji sadece PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Stadia dahil olmak üzere yeni nesil sistemlerde mevcut olacak.

FIFA 22 1 Ekim’de dünya çapında piyasaya çıkacak. Ayrıca oyunu satın almak isteyenler için de ön siparişlerin açıldığını belirtmekte fayda var. Bu arada erken erişim 27 Eylül’e kadar da devam edecek.

FIFA 22 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Oyun iki farklı sürüme sahip. Bunlardan birincisi standart sürüm. İkincisi ise Ultimate sürüm. Her iki sürümün de fiyatı çıkacakları platforma göre değişiklik gösteriyor. Aşağıda bütün platformlara uygun fiyat listesini görebilirsiniz. Bu arada oyuna dair sistem gereksinimleri de henüz açıklanmadı.

PlatformStandart SürümUltimate Sürüm
PC (Steam)419,99 TL559,99 TL
PS4 & PS5500 TL (PS4)
560 TL (PS5)
700 TL (PS4 & PS5)
Xbox499,99 TL (Xbox One)
559,99 TL (Xbox Series XIS)
699,99 TL (Xbox One & Xbox Series XIS)

Oyuna dair bilgiler şimdilik bu şekilde. Gelişmeleri öğrendikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak, bu süre içerisinde futbol oyunlarından uzak kalmak istemezseniz En İyi Futbol Oyunları isimli içeriğimizi burayı tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!