Paper Mario: The Origami King! Super Mario 35 Yaşında

Bu yıl itibariyle Super Mario serisinin çıkışının üzerinden 35 yıl geçmiş oluyor. Nintendo da bu yıl yeni bir Mario oyunu çıkarıyor: Paper Mario: The Origami King. Nintendo yeni Mario oyununu 17 Temmuz’da piyasaya sürecek.

Super Mario, 1985 yılında bir video oyunu şirketi olan Nintendo tarafından geliştirilmiştir bir oyun serisidir. Oyunlarda ana kahraman Mario’dur ve oyun onun maceralarını konu alınır. Oyunun sonunda çoğu zaman prensesi kurtarır. Genellikle amaç prensesi hapsedildiği kuleden kurtarmaktır. Bazı Mario oyunlarında Mario’nun kardeşi Luigi’yi de görebilmek mümkündür. Super Mario serisinin ilk oyunu Super Mario Bros’tur. 1985 yılında Nintendo Entertainment System’in oyun konsolu için çıkarılmıştır. Mario oyunları çıktığı ilk günden beri çok sevilmiş ve çok büyük ilgi toplamıştır. Büyük küçük her yaş grubundan birçok insan Mario oyunları ile tanışmıştır. Bu ilgiden ve sevgiden ötürü olacak ki Super Mario serisi dünyanın en çok satılan video oyunu serisidir.

Mario dünyanın en çok satılan serisi
Super Mario oyunu Guinness’e göre dünyanın en çok satılan video oyun serisidir

Paper Mario: The Origami King

paper Mario the origami king oyun afişi
Paper Mario The Origami King

Mario’nun bu yıl çıkarılacak olan bu oyunu yeni nesil, bambaşka oyun deneyimi yaşatan, grafiklere dayalı bir oyun değil. Yani oyunun grafik açısından pek karmaşıklığı yok. Ama bu grafiklerinin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sadece biraz daha anlaması kolay bir oyun olacak.

Daha çok hikayeye dayalı bir oyun olan Mario Origami King, adından da anlaşılacağı üzere karakterleri kağıttan bir oyun. Bu oyunda Mario’ya Olivia (Kral Olly’nin -iyi- kız kardeşi) ortaklık edecek. Oyunda düşman olarak kötü katlanmış askerler olacak. Origami Kralı Olly’nin planı dünyayı yeniden katlamaktır. Mario ve Olivia, Olly’i durdurmaya çalışırlar.

Mario ve Olivia’nın eğlenceli ve zorlu mücadelesinin içine girince oyun zevkli olacak gibi duruyor. Aynı zamanda kötü katlanmış askerler gibi detaylar Paper Mario: The Origami King ismine de hoş bir hava katıyor.

Yeni Mario oyunu sadece Nintendo sistemlerinde oynanabilecek. Oyun için şu anda ön alım mümkündür, böylece oyun çıkar çıkmaz oynayabilmek mümkün. Oyunun fiyatı ise şuan için 59.99$ olarak belirlenmiştir.

Mario oyunlarının ilk çıktığı günden beri kendini sevdirmiş olması birçok yeni oyunun da önünü açmıştır. Şu anda internette tahmin edebileceğinizden çok daha fazla Mario oyunu bulunmaktadır. Birçok farklı oyunu ve onların da farklı versiyonları bulunmaktadır. Yani, Mario oyunları Nintendo tarafından çıkarılmış olsa da sadece Nintendo’da kalmamıştır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve teknoloji takipçisi.