Panasonic Yeni Lens Teknolojisini Tanıttı!

Panasonic, dünya genelinde en çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, birçok alanda kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda kamera, telefon, batarya gibi çoğu alanda Panasonic ürünlerini kullanmış olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Şirket, günümüzde kamera alanında da yoğun çalışmalara sahip. Hatta Panasonic, kamera konusunda gerçekten en başarılı şirketlerden birisi diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde, bu başarı daha da artacak diyebiliriz. Çünkü Panasonic, yaptığı bir duyuruyla birlikte yeni lens teknolojisini tanıttı.

Yeni tanıtılan lens teknolojisi, sunduğu imkanlar ile kullanıcılarını etkileyecek diyebiliriz. Bunun yanı sıra şirket, geliştirdiği lens teknolojisinden hem maliyet hem de performans açısından oldukça ümitli.

Panasonic, Ucuza Kaliteli Lens Deneyimi Sunmayı Hedefliyor

Panasonic yeni yüksek teknoloji bir lens kalıplama metodu geliştirdiğini duyurdu. Yeni kalıplama yöntemiyle Panasonic, birçok türde lensi yapıştırıcı kullanmadan üretebileceğini söylüyor. Hatta buna yüksek derecede hermetik çerçeveye entegreli difraktif lensi de dahil.

Şirket, difraktif lensi bu yöntemle üretmesiyle bu alanda ilk defa bu yöntemi uygulayan şirketlerden birisi olacak. Panasonic, bu teknolojiyi kullanıp geliştirilmiş uzak kızılötesi lenslerini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Bunu mümkün kılan ise geliştirdikleri yeni teknoloji olacak. Bu sayede Panasonic, kullandığı teknoloji sayesinde hem daha az maliyetli hem de daha yüksek kaliteli lensler üretmeyi planlıyor.

Geliştirilen teknoloji, küresel olmayan ve difraktif kalkojenit lensleri de üretmeye olanak sağlayacak. Bu tür lensler 3 mm’den 40 mm’ye kadar çıkabiliyor. Yeni teknolojinin yapıştırıcı kullanmama özelliği, lensler üretilirken üzerlerine gaz bulaşmasını engelleyecek. Üstelik, lenslerin ucu korunaklı olacağı için lens namlusunun takılmasının kesinlik oranını arttıracak diyebiliriz. Ayrıca bu teknoloji yüksek derecede hermetik namlu tipli çerçeveye entegre lenslerin üretilmesini sağlayacak.

Panasonic, Ucuza Kaliteli Lens Deneyimi Sunmayı Hedefliyor

Panasonic’in bu teknoloji hakkında çok hevesli olduğunu söylemek mümkün. Fakat bu teknolojinin belli bir süreçten geçmesi gerektiğini de unutmamalıyız. Şirket, geliştirdikleri teknoloji ile birçok kamerada kullanıcılarıyla buluşmayı hedefliyor.

Hatta Panasonic, yaptığı açıklamada prototip siparişleri kabul edeceklerini söyledi. Şirketin bu lensleri kendi kameraları için de kullanacağını tahmin ediyoruz. Bunun yanı sıra kendi kullanacakları yüksek teknoloji lensleri başka şirketlerin kameraları için satmaları da oldukça muhtemel duruyor.

Şirketin bu teknolojiden en büyük beklentisi, daha az maliyete daha yüksek kalitede lensler üretmek diyebiliriz. Bu doğrultuda Panasonic, geliştirdiği teknoloji ile önümüzdeki günlerde teknoloji gündeminde kendisine tekrardan yer bulacak gibi duruyor.

Sizler Panasonic tarafından geliştirilen lens teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Şirket, hedeflediği gibi daha az maliyete daha yüksek kalitede lensler üretebilecek mi? Sizler de Panasonic tarafından tanıtılan yeni lens teknolojisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/panasonic_announces_a_new_highquality_lens_thats_cheap_to_produce-news-52932.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.