OPPO Reno7, Yeni Sony Lensler ile Geliyor!

Son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden Oppo, yeni cihazlar geliştirmeye devam ediyor. Şirket, yakın zamanda Reno7 modeliyle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Oppo, yeni telefon modeliyle alakalı bazı bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Bu bilgilerden en çok dikkat çekeni ise Oppo Reno7 serisinde Sony IMX709 lens kullanılacak olması oluyor.

Sony, akıllı telefonlar için lens üreten en büyük üreticilerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, birçok büyük telefon üreticisine lens ve kamera tedariği sağlıyor. Bu üreticilerden birisi de Oppo oluyor. Çoğu Oppo modelinde Sony marka lensler mevcut. Oppo, Reno7 serisinde de Sony marka lensler kullanılacaklarını açıkladı!

Reno7, Sahip Olacağı Lens ile Ön Plana Çıkacak!

Kameralar, akıllı telefonlar için oldukça önemli bir konuma sahip. Çoğu akıllı telefon kullanıcısı, telefon almaya karar verdiğine kameranın teknik detaylarına dikkat ediyor. Oppo, ürettiği telefonlarda yüksek kamera performansı ile kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Öyle ki şirket, yakın zamanda kullanıcılarıyla buluşturacağı Reno7’de de aynı başarıyı yakalayacak gibi gözüküyor.

Çünkü Oppo tarafından paylaşılan bilgilere göre Reno7, Sony IMX709 kedi gözü lense sahip olacak. Bu durum da Oppo Reno7’yi dünyada ilk kez Sony IMX709 kedi gözü lensine sahip olan telefon modeli yapacak. Şirket, Sony marka lensi kendi teknolojileri ile birleştireceklerini belirtti. Böylece Oppo, Reno7 modelinde kullanıcılarına üst düzey bir kamera performansı sunmayı hedefliyor.

Bunun yanı sıra iddialara göre Reno7 Pro modelinin ön kamerasında da Sony IMX709 lens mevcut olacak. Ancak Reno7 modelinin ön kamerasında da bu lensin bulunup bulunmayacağı konusunda bir bilgi mevcut değil.

Oppo Reno7 Teknik Özellikleri
Oppo tarafından paylaşılan tanıtım görseli

Araştırmacılar, şimdilik Reno7 Pro modelinin 6.5 inç büyüklüğünde 90 Hz yenileme hızına sahip bir ekranla geleceğini söylüyorlar. Bunun yanı sıra erişilen bilgilere göre Pro modelinin işlemci kısmında Dimensity 1200 bulunacak. Ayrıca şirketin kullanıcılarına 8 ve 12 GB RAM seçenekleri sunması bekleniyor.

Oppo, Reno7 serisini 25 Kasım’da tanıtacak. Böylece tanıtımla birlikte serinin teknik detayları net bir şekilde öğrenilmiş olacak. Teknoloji takipçileri ve Oppo hayranları, Reno7 serisini büyük bir heyecanla bekliyorlar. Şirket, genel olarak fiyat-performans odaklı telefonlar üretmeye çalışıyor. Bundan dolayı Reno7 serisi, şimdiden büyük bir heyecan yaratmayı başarıyor.

Sizler Oppo Reno7 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirketin seride Sony IMX709 kedi gözü lens kullanması, Reno7 serisinin ilgi görmesini sağlayacak mı? Oppo’nun yeni telefon serisi hakkındaki beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.