Oppo Reno6 Z Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Oppo’nun merakla beklenen telefonu Oppo Reno6 Z için tanıtım tarihi verildi. Mayıs ayında tanıtılan Oppo Reno6 ailesine katılacak yeni üye, 21 Temmuz tarihinde tanıtılacak. Etkinlik TSİ 12:30’da gerçekleşecek.

Oppo, Reno6 serisi ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Şirket seriye yeni eklemeler getireceğini de duyurdu. Bu eklemelerden birisi yeni bir renk oluyor. Reno6 ailesine katılacak yeni renk Purple Star olarak ifade ediliyor.

Bunun haricinde seriye yeni bir model daha geleceği tahmin ediliyor. Oppo Reno6 Z isimli model, Reno6 serisindeki cihazlarla son derece benzerlik gösterecek gibi gözüküyor. Sızdırılan bilgilere göre Reno6 Z modeli neredeyse Reno6 modelleriyle aynı özelliklere sahip olacak.

Ancak, Reno6 Z modelinin en can alıcı noktası bazı açılardan Reno6 modellerinin gerisinde kalması oluyor. Burada verilen açığın fiyat tarafına da yansıyacağı tahmin ediliyor. Bir başka deyişle Oppo, Reno6 Z modeliyle kullanıcılarının karşısına daha düşük fiyatlı bir ürün çıkaracak gibi gözüküyor.

oppo-reno6-z

Oppo Reno6 Z Özellikleri

Oppo Reno6 Z’nin şimdiye kadar çıkan özellikleri cihazın Reno6 serisinin biraz gerisinde kaldığını gösteriyor. Tahminlere göre Oppo Reno6 Z modelinde işlemci olarak MediaTek Dimensity 800U’ya sahip olacak. Oppo Reno6’da ise işlemci olarak MediaTek Dimensity 900 yer alıyordu.

Buna ek olarak cihazda 6.43 inç FHD+ AMOLED bir ekran yer alıyor. Gorilla Glass 5 ile güçlenen bu ekranın yenileme hızı ise yalnızca 60 Hz.

Cihazın depolama ve bellek kısmında ise pek şaşırtan bir sonuç olmadığını görmek mümkün. Tahminlere göre Oppo Reno6 Z’de 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı yer alacak. Cihazın bataryası ise 4310 mAh değerinde olacak. 30W hızlı şarj desteğinin olduğunu da belirtelim.

Cihazın başarılı performans göstereceği bir alan ise kamera oluyor. Reno6 Z, 64 MP çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip olacak. Buna ek olarak 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera da cihazda yer alacak. Ön tarafta ise 32 MP bir kamera mevcut.

Cihazın daha düşük bir ekran yenileme hızına ve daha düşük performanslı bir işlemciye sahip olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu iki özellik haricinde Reno6 ve Reno6 Z arasında neredeyse hiçbir fark yok.

Üstelik tüm bu özelliklerin birer iddia olduğunu da hatırlatalım. Oppo Reno6 Z modeline ait resmi özellikleri tanıtım etkinliği gerçekleştikten sonra öğreneceğiz. Ancak, bu özellikler ile biraz daha düşük fiyatlı bir Reno6 modeli göreceğimiz tahmin ediliyor. Oppo’nun bu etkinlikte yeni akıllı saatini de tanıtma ihtimali mevcut.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.