Oppo Reno6 Z Özellikleri Ortaya Çıktı!

Oppo, 21 Temmuz tarihinde yeni telefonu Reno6 Z’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak, tanıtımdan bir önceki gün Oppo Reno6 Z özellikleri ortaya çıkıyor. Geçmiş dönemde çıkan iddialar da bu özelliklerin ortaya çıkması ile doğrulanıyor.

Oppo’nun resmi sitelerinden birisi yeni Reno6 Z’nin özelliklerini tanıtım öncesinde açıkladı. Tayland sitesinde yer alan bilgilere göre yeni Reno6 Z ekran konusunda rakiplerinin biraz gerisinde kalacak gibi gözüküyor.

Oppo Reno6 Z Özellikleri

Oppo Reno6 Z, 6.43 inç boyutunda AMOLED Full HD+ bir ekrana sahip. Bu ekranın yenileme hızı ise 60 Hz olarak ifade ediliyor. Oppo’nun ekranda 60 Hz yenileme hızı tercihi kullanıcıların tepki göstermesine neden olabilir.

Bunun haricinde ekranın sol üst köşesinde ufak bir kamera yer alıyor. 32 MP çözünürlüğündeki bu ön kamera, cihazın ekran bütünlüğünü bozan tek unsur oluyor. Böylece, ekranın neredeyse tamamı kullanıma sunuluyor.

Oppo, ekran konusundaki eksiklerini kamera ile kapatacak gibi gözüküyor. Üç kamera ile karşımıza çıkan Reno6 Z’nin ana kamerası 64 MP çözünürlüğe sahip. Bu kamerayı destekleyen bir adet 8 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 2 MP çözünürlüğünde bir makro kamera cihazda mevcut.

4K çözünürlükte 30fps çekim yapabilen cihaz 1080p çözünürlükte bu değeri 120fps’e kadar yükseltebiliyor. Bir başka deyişle, arka kamera yavaş çekim video da kaydedebiliyor.

Oppo Reno6 Z gücünü MediaTek Dimensity 800U’dan alıyor. 8 çekirdekli bu işlemci 2 büyük ve 6 küçük çekirdeğe sahip. Cihazda GPU olarak ARM G57 MC3 yer alıyor.

oppo reno6 z özellikleri

Bu iki parça ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza ile destekleniyor. Ayrıca, bu hafızanın genişletilebildiği de ifade ediliyor. Cihazın piline baktığımızda ise 4310 mAh kapasiteye sahip bir batarya bizleri karşılıyor. Üstelik cihazda 30W hızlı şarj ve tersine şarj desteği de mevcut.

Cihazın işletim sistemine baktığımızda ise Android 11 tabanlı ColorOS 11.1 karşımıza çıkıyor. Bluetooth 5.1 ve 5G desteği bulunan cihazda bir adet de kulaklık girişi yer alıyor. Ayrıca, ekran altına gömülü parmak izi ve yüz tanıma özelliği de Oppo Reno6 Z’de mevcut.

Oppo Reno6 Z’nin Fiyatı

Cihazın resmi tanıtım etkinliği henüz gerçekleşmediği için fiyatı konusunda da bir açıklama mevcut değil. Ancak, daha önce ortaya çıkan bilgilere göre cihazın Vietnam fiyatı 410 dolar civarlarında seyrediyor.

Yine de herhangi bir yorum yapmadan önce 21 Temmuz tarihinde gerçekleşecek tanıtım etkinliğine beklemek en doğrusu olacaktır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.