Oppo, ColorOS 13 ile İlgili Planlarını Açıklayacak!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Oppo, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, geliştirdiği arayüz olan ColorOS ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Şirket geliştiricileri, her yeni Android sürümüyle birlikte arayüzü de güncellemeye çalışıyorlar. Bu doğrultuda Oppo, ColorOS 13 ile ilgili çalışmalar yapmaya başladı. Şirket, yeni ColorOS sürümüyle ilgili planlarını açıklamaya hazırlanıyor.

Google, Android 13’ü yakın zamanda tanıtacak. Bunun için akıllı telefon üreticileri, yeni Android sürümüyle ilgili çalışmalar yapmaya başladılar. Bu konuda çalışmalarına hız kazandıran şirketlerin başında Oppo geliyor. Şirket, yeni Android sürümüyle birlikte ColorOS için de yeni bir sürüm geliştirmeye hazırlanıyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre Oppo, yapacağı bir etkinlik ile Android 13 ile kullanıcılarıyla buluşturacağı ColorOS sürümüyle ilgili detayları paylaşacak.

Oppo, ColorOS 13 Planlarını 8 Haziran’da Açıklayacak!

ColorOS, Android için geliştirilen en başarılı arayüzlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Oppo tarafından geliştirilen bu arayüz, stabil olmasından sahip olduğu özelliklere kadar birçok yönüyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Oppo, yeni Android sürümleriyle birlikte arayüzü güncelleyerek yeni özellikleri kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda şirket, yakın zamanda Android 13 ile birlikte ColorOS 13’ü kullanıcılarıyla buluşturmayı planlıyor.

Bilindiği üzere Oppo, yeni Android sürümünü deneyecek ilk şirketlerden birisi olacak. Bunun için Oppo geliştiricileri, kullanıcılarının memnuniyeti adına ColorOS üzerinde de çalışmalara başladılar. Oppo, konuyla alakalı detayları aktarabilmek için 8 Haziran’da “OTalk” adındaki geliştirici formunu yapacaklarını duyurdu.

Şirket, bu forumda ColorOS 13 ve Android 13 başta olmak üzere birçok konu hakkında açıklamalar yapacak. Bu sayede Oppo kullanıcıları, şirketin önümüzdeki süreçte yazılım güncellemeleri konusunda nasıl bir yol izleyeceğini öğrenmiş olacaklar.

Oppo, ColorOS 13 Planlarını 8 Haziranda Açıklayacak

Yapılan duyuru, OnePlus kullanıcılarını da ilgilendiriyor. Çünkü bilindiği üzere bazı OnePlus modelleri ColorOS ile birlikte çalışıyorlar. Bundan dolayı Oppo, yapılacak olan forumda OnePlus cihazlarda izlenecek olan yazılım sürecinden de bahsedecek.

Yazılım konusunda başarılı işler çıkartan Oppo, şimdiden hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. Şirket, yaptığı çalışmalar ile yeni Android sürümünü kullanıcılarına ilk etapta sunmayı başaran markalardan birisi olmayı hedefliyor. Bunun için araştırmacılar, birçok Oppo modelinin Android 13’ün resmi olarak duyurulmasından kısa bir süre sonra güncelleme almasını bekliyorlar.

Tabii ki konuyla alakalı net bilgiler için Oppo tarafından yapılacak olan etkinliği beklememiz gerekecek. Sizler ColorOS 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Oppo, yeni ColorOS sürümüyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarabilecek mi? Sizler de ColorOS 13 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/05/30/oppo-coloros-android-13-rollout-roadmap-june-8th-at-developer-forum/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.