OnePlus, Türkiye Pazarına Resmi Olarak Giriş Yaptı!

OnePlus, son zamanların en dikkat çeken akıllı telefon üreticilerinden birisi oldu. Ürettiği telefonların performanslarıyla adından söz ettiren şirket, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de resmi garantili olarak telefonlarını satıyordu. Ancak bu macera pek uzun sürmemişti. OnePlus, kısa bir aranın ardından Nord N10 5G modeli ile Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Oppo ve OnePlus güçlerini birleştirme kararı almışlardı. Şimdilik iki marka bağımsız olarak çalışmalarına devam etseler de OnePlus’ın Oppo’nun bir alt markası olacağı konuşuluyor.

İki şirketten de bu konu hakkında henüz net bir açıklama gelmedi. Ancak bilinen bir gerçek var ki artık iki teknoloji şirketi araştırma ve geliştirme gibi faaliyetlerini ortak olarak yürütecekler.

OnePlus, şimdi ise Türkiye pazarına giriş yapması ile tekrar teknoloji gündeminde yerini aldı. Bu karar, Türkiye’deki OnePlus hayranlarını mutlu edecektir. Çünkü şirket bilindiği gibi genellikle fiyat/performans odaklı cihazlar üretiyor.

Bu yüzden de OnePlus marka çoğu telefon kullanıcılarından çok olumlu geri dönüşler alıyor. Şirketin şimdi Türkiye’de resmi olarak bulunacak olması, Türkiye’de bulunan OnePlus kullanıcı sayısını artıracaktır.

OnePlus CEO’su Pete Lau ve OnePlus Avrupa Strateji Başkanı Tuomas Lampen, yaptıkları açıklamalarda Türkiye pazarına giriş yaptıklarından oldukça memnun olduklarını belirttiler.

OnePlus Nord N10 5G

Şirket, Türkiye’de ilk olarak Nord N10 5G modelini satışa sundu. Nord N serisi OnePlus’ın en çok tercih edilen serilerinden birisi. Bu yüzden de şirket, bu serinin bir modeliyle Türkiye pazarına giriş yapmak istemiş olabilir.

OnePlus Nord N10 5G, oldukça sade fakat şık bir tasarıma sahip. OnePlus, çoğu modelinde sade bir tasarımla kullanıcılarına hitap etmeye çalışıyor. Bu yüzden bu modelin tasarımı da alışılmışsın pek dışında değil.

Telefonun 6.49 inç büyüklüğünde 90 Hz yenileme hızına sahip bir ekranı mevcut. Bunun dışında telefonun işlemci kısmında Qualcomm Snapdragon 690 var.

OnePlus, bu işlemciyi 6 GB RAM ile desteklemeyi tercih ediyor. Ayrıca 128 GB dahili depolama alanına sahip olan telefon, performansıyla kullanıcılarını memnun edecektir.

OnePlus Nord N10 5G

Nord N10 5G, kamerasıyla da kullanıcılarını etkileyecek diyebiliriz. Çünkü telefonda 64 MP bir ana kamera yer alıyor. Bunun dışında OnePlus, 8 MP ultra geniş açılı ve 2 MP makro kameranın yanı sıra 2 MP derinlik sensörüyle kamera performansını güçlendiriyor. Telefonun ön tarafında ise 16 MP bir kamera mevcut.

Telefonda 30W hızlı şarj destekli 4300 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bu batarya, telefonun donanımı göz önünde bulundurulduğunda kullanıcılarını memnun edecektir. Ayrıca 30W hızlı şarj desteği de bu seviyedeki bir telefon için gayet yeterli diyebiliriz. Telefonun yazılım kısmında ise Android 10 tabanlı Oxygen OS mevcut.

OnePlus, Nord N10 5G’yi 4.299 TL fiyatıyla Türkiye’de satışa sundu. Ayrıca OnePlus, Ağustos ayının ilk haftalarında OnePlus 9 serisini de Türkiye garantili olarak kullanıcılarıyla buluşturacak.

Sizler OnePlus’ın Türkiye pazarına giriş yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, Türkiye’de hedeflediği satış sayılarına ulaşabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.