OnePlus Nord 200 Özellikleri Tamamen Sızdırıldı!

Ürettiği fiyat/performans cihazlarıyla dikkat çeken OnePlus, Nord 200 adındaki yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Hatta şirketin CEO’su, geçtiğimiz haftalarda verdiği bir röportajda cihazın görselini yayınlamıştı. Şimdi ise araştırmacı Evan Blass, OnePlus Nord 200 özellikleri ile OnePlus hayranlarının karşısına çıktı!

Hem donanım hem de tasarım anlamında ilgi çekici telefonlar üreten OnePlus, bu telefonlara bir yenisini daha eklemek üzere. Şirket, bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda Nord 100 adında bir akıllı telefonu piyasaya sunmuştu.

OnePlus, şimdi ise Nord serisinin yeni bir modeli olan OnePlus Nord 200’ü kullanıcılarıyla buluşturacak.

OnePlus Nord 200 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde telefonun tasarımı sızdırılmıştı. OnePlus, tasarım konusunda yine sadelikten yana bir tercih yapmış. Fakat tasarım sade de olsa telefonun gayet şık durduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun ekran kısmında 90 Hz yenileme hızına sahip 6.49 inç bir panel mevcut. Bunun yanı sıra sızdırılan telefon özellikleri incelendiğinde, şirket orta segment telefon kullanıcılarına hitap edecek diyebiliriz.

Çünkü telefonun işlemci kısmında Snapdragon 480 5G mevcut. Bunun dışında telefonda 4 GB RAM yer alıyor. Fakat telefonun başka RAM seçeneklerine sahip modelinin olup olmadığı bilinmiyor.

OnePlus, telefonlarında gayet yeterli dahili depolama alanları kullanıyor. Nord 200’de de 64 GB dahili depolama alanı mevcut. Bunun yanı sıra telefonun 256 GB’a kadar depolama alanı bulunan modelleri var.

Şirket, batarya kısmında da kullanıcılarını tatmin etmeyi başaracak diyebiliriz. Telefonda 5.000 mAh kapasiteli 18W şarj destekli bir batarya mevcut. Bu da orta seviye bir telefon için gayet yeterli olacaktır.

OnePlus Nord 200
Görsel Kaynağı: PCMAG

OnePlus denilince akıllara direkt kamera geliyor. Çünkü şirket, orta seviye telefonlarında da üst düzey telefonlarında da güçlü kameralar tercih ediyor.

Ancak, OnePlus Nord 200 kamera açısından diğer modellere göre biraz zayıf kalabilir. Çünkü telefonun arka kamerasında 13 MP f/2.2 diyafram açıklığına sahip bir ana kamera mevcut.

Bunun dışında arka kamerada 2 MP makro ve 2 MP monokrom sensörler de mevcut. Ayrıca ön kamerada ise f/2.05 diyafram açıklığına sahip 16 MP bir kamera yer alıyor.

Telefonun kamera performansı diğer modellere kıyasla sönük kalacak gibi gözüküyor. Fakat yine de telefon, orta segment telefon kullanıcılarını üzmeyecek bir kamera performansı gösterecektir.

Telefonun ne zaman tanıtılacağı, fiyatının ne olacağı gibi bilgiler şimdilik bilinmiyor. Fakat telefonla alakalı bilgiler sızmaya başladığına göre tanıtım tarihinin yaklaştığını söyleyebiliriz.

Sizler Nord 200 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce telefonun donanımı orta seviye telefon kullanıcıları için yeterli mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.