OnePlus Nord CE 5G Tanıtım Videosu Sızdırıldı!

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, yeni telefon modeli Nord CE 5G için hazırlanıyor. Şirket, 10 Haziran’da telefonun tanıtımını yapmayı planlıyordu. Ancak OnePlus Nord CE 5G videosu ve görselleri resmi tanıtım tarihinden önce sızdırıldı!

OnePlus, ürettiği telefonlar ile her seviye telefon kullanıcısına hitap etmeyi başarıyor. Tasarımdan donanıma kadar başarılı telefonlar üreten OnePlus, telefonlarını rakiplerinden daha uygun fiyatlara satıyor.

OnePlus yetkilisi Oliver Zhang, Nord CE 5G ile orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edeceklerini belirtti. Zhang, bazı orta seviye telefonların abartı özellikleri olduğunu söylüyor. Bu yüzden de yaptığı açıklamada yeni telefonlarında bu tür özelliklerin olmayacağını ekliyor.

OnePlus Nord CE 5G Özellikleri

Piyasaya sürülecek yeni telefonda, 6.43 inç büyüklüğünde 90 Hz AMOLED bir ekran mevcut. Ayrıca şirket yetkilisi Zhang, kullanıcıların işine yarayacak 5G ve hızlı şarj gibi özelliklerin telefonu öne çıkartacağını düşünüyor.

Bunun dışında telefonun arka kamerasında 3 kamera mevcut. Bilindiği gibi şirket, daha öncelerde dört arka kameralı telefonları denemişti. Ancak bu telefonlar kullanıcılar tarafından pek beğenilmemişti.

Ayrıca Zhang, orta seviye telefonların abartılı özellikleri olduğunu söylemişti. Dört kamera da bu özelliklerde birisiydi. Bu yüzden şirket, bu modelin arka kamerasında 64+8+2 MP olmak üzere 3 kamera kullanmayı tercih etmiş.

Sızdırılan görüntülere bakıldığında telefonun oldukça sade ve şık duran bir tasarımının olduğunu söyleyebiliriz. OnePlus zaten ürettiği çoğu telefonda abartılı tasarımlar kullanmıyor. Çünkü şirket yetkilileri, abartılı tasarımlar yerine sade tasarımların daha çok dikkat çektiğine inanıyorlar.

Telefonun işlemci kısmında Snapdragon 750G bizleri karşılıyor. Bunun dışında telefonun 6 ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip modelleri mevcut. Cihazın dahili depolama alanı kısmında ise 64 ve 128 GB seçeneklerini yer alıyor.

4500 mAh batarya ve hızlı şarj desteğine sahip olacak olan Nord CE 5G, özellikleriyle orta seviye telefon kullanıcılarını memnun edecektir.

Araştırmacılara göre OnePlus, bu modeli Avrupa ve Orta Asya’daki pazarlarda satışa çıkartacak. Hatta iddialara göre şirket, telefonu Türkiye’de de satışa çıkartacak. Fakat bu konuda henüz net bir bilgi mevcut değil.

Ayrıca cihazın satış fiyatıyla alakalı bilgiler de henüz bulunmuyor. Ancak şirketin genellikle fiyat/performans cihazları ürettiğini düşünürsek telefon, fiyatıyla kullanıcılarını memnun edecektir.

Sizler OnePlus Nord CE 5G tanıtım videosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce telefon orta seviye bir telefon kullanıcısının beklentilerini karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.