OnePlus Nord 2 MediaTek İşlemci ile Geliyor

Teknoloji devi OnePlus, önümüzdeki günlerde Nord 2 modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça telefonla alakalı bazı bilgiler sızdırılmaya başlandı. Bu bilgilerden birisi de telefonda MediaTek işlemci modellerinden birisinin kullanılacağı olmuştu. Doğrulanan son bilgiler kapsamında OnePlus Nord 2, MediaTek işlemci ile gelecek.

OnePlus, piyasadaki telefonlarında Snapdragon işlemciler kullandı. Bu yüzden şirketin gelecekteki modellerinde de Snapdragon işlemcilerin bulunacağı tahmin ediliyordu. Ancak şirket, Nord 2 modeliyle birlikte bir değişikliğe gidiyor.

OnePlus Nord 2

OnePlus, bu modelinde MediaTek Dimensity 1200 AI kullanacağını doğruladı. Böylece şirket, ilk kez bir modelinde MediaTek işlemci kullanmış olacak. Ayrıca MediaTek, bu işlemciyi OnePlus’a özel olarak üretecek.

Bilindiği üzere MediaTek Dimensity 1200, Snapdragon 865+ gibi işlemcilerle eşit seviyede olarak kabul ediliyor. Bu yüzden OnePlus, bu modeliyle üst seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek diyebiliriz.

İşlemcinin yapay zeka destekli olması, telefonun performansını oldukça etkileyecektir. Bu yüzden OnePlus, Nord 2 modeliyle kullanıcılarını oldukça memnun edecek gibi duruyor.

OnePlus Nord 2

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan sızıntılara göre telefonda 6.43 inç büyüklüğünde bir ekran mevcut. Cihazın ekranı 90 Hz yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca ekran FHD + AMOLED panel ile gelecek.

Söylentilere göre OnePlus, telefonun 8 GB ve 12 GB RAM seçeneklerini satışa çıkartacak. Bunun dışında 8 GB RAM bulunan modelde 128 GB dahili depolama alanı, 12 GB RAM bulunan modelde ise 256 GB dahili depolama alanı mevcut.

Araştırmacıların paylaştığı bilgilere göre telefonda 4500 mAh batarya var. Bu batarya da telefonun özelliklerini düşününce yeterli bir kullanım süresi sunacaktır. Bataryanın şarj hızı hakkında ise bir bilgi mevcut değil.

OnePlus, telefonun kamerasıyla da kullanıcılarını etkileyecek diyebiliriz. Çünkü araştırmacılar, telefonda 50 MP bir ana kameranın yanı sıra 8+2 MP olmak üzere toplam 3 arka kamera kullanılacağını belirtiyorlar. Bunun dışında ön tarafta ise 32 MP bir kameranın bulunacağı söyleniyor.

Araştırmacılar, OnePlus’ın telefonu ne zaman tanıtacağını henüz net olarak söylemediler. Fakat iddialara göre şirket, Nord 2 modelini 22 Temmuz’da tanıtacak. Telefonun tanıtımıyla birlikte satış fiyatı başta olmak üzere telefonla alakalı birçok bilgiyi net bir şekilde öğrenmiş olacağız.

Ülkemize yeni giriş yapan OnePlus’ın ismini önümüzdeki günlerde daha sık duyacağız gibi gözüküyor.

Sizler OnePlus Nord 2 modelinde MediaTek Dimensity 1200 AI bulunacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? OnePlus, bu modeliyle piyasada başarılı olabilecek mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.