Nokia Dayanıklı Yeni Telefonunu Yakında Tanıtacak!

Bir zamanların en popüler telefon üreticisi Nokia, telefon piyasasında tekrardan adından söz ettirmeye çalışıyor. Şirket, yeni akıllı telefon modellerini piyasaya çıkartmaya devam ediyor. Nokia şimdi de yaptığı yeni bir paylaşımla dayanıklı bir telefon modeli geliştirdiklerini duyurdu.

Nokia’nın son dönemde geliştirdiği modeller genellikle giriş ve orta seviye telefon kullanıcılarına hitap ettiği için Nokia, piyasada pek öne çıkamıyor. Twitter’dan paylaşım yapan şirket, 27 Temmuz’da telefonun tanıtımını gerçekleştirecek. Bu cihazın performansının nasıl olacağı ise merak konusu.

Dayanıklı Nokia Modeli Geliyor

Bilindiği üzere Nokia, bir süredir akıllı telefon sektöründeki modellerinin sayısını artırmaya başladı. Şirket, özellikle Asya ve Avrupa pazarında giriş ve orta seviye telefonlarıyla kullanıcılarına hizmet veriyor. Ancak şirketin son zamanlardaki politikaları göz önüne alındığında Nokia tekrardan en büyük telefon üreticilerinden birisi olmaya çalışacak diyebiliriz.

Çünkü Nokia, geçtiğimiz yıllarda belirli ülkelerde telefon satışı yapma kararı almıştı. Ancak şirket, bu karardan yavaş yavaş vazgeçmeye başladı. Bu kararla birlikte Nokia’nın yeni ürettiği bazı telefon modelleri global pazarda yer almaya başladılar.

Şirket, şimdi ise uzun süredir en dikkat çekecek telefonunu tanıtacak diyebiliriz. Nokia, Twitter hesabından bir telefon görseli paylaştı. Görselin üzerinde “yeni modelle birlikte kılıf kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız” ifadesi yer alıyor. Bu da Nokia’nın dayanıklı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Dayanıklı Nokia Modeli Geliyor

Bir zamanların efsane Nokia modeli 3310 bilindiği üzere dayanıklılığı ile ön plana çıkıyordu. Bu yüzden de şirketin tekrardan dayanıklı bir telefon modeliyle gündeme gelmesi heyecan yarattı.

Birçok teknolojisever, Nokia’nın tekrar eski popülerliğini kazanmasını heyecanla bekliyor. Çünkü şirket ürettiği cihazların kalitesinin yanı sıra verdiği hizmet ile de kullanıcılarını memnun ediyordu.

Paylaşılan gönderide telefonun 27 Temmuz’da tanıtılacağı belirtiliyor. Söylentilere göre tanıtılacak olan bu model Nokia XR20 olabilir. Geçtiğimiz günlerde bazı araştırmacılar, Nokia XR20 modelinin GeekBench’te bulmuşlardı. Bu yüzden de bu modelin XR20 modeli olması fazlasıyla olası gözüküyor.

Ancak şirket tarafından bu konuda bir açıklama yapılmadı. Bu yüzden dayanıklılığına vurgu yapılan modelin XR20 olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat araştırmacılar, Nokia’nın şu süreçte başka bir model üzerinde çalışmadığını söylüyorlar.

27 Temmuz’da yapılacak tanıtımla birlikte Nokia’nın dayanıklı yeni modelinin ismi, donanımı ve fiyatı gibi özelliklerini öğrenmiş olacağız. Telefonun hangi pazarlarda satılacağı henüz açıklanmasa da söylentilere göre Nokia, bu modeli global olarak satışa sunmayı planlıyor.

Sizler Nokia’nın yeni dayanıklı modelinden neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.