Nintendo Eski Bir Fabrikasını Galeri Haline Getirecek!

Dünyanın en köklü ve büyük oyun şirketlerinden Nintendo, hayranlarını sevindirecek bir karar aldıklarını açıkladı. 1889 yılında kurulan şirket, tarih boyunca birçok ürün üretti. Şirketin neredeyse ürettiği her ürün, hayran kitlesi oluşturdu. Bu yüzden de Nintendo eski ürünlerinin bulunacağı bir galeri açmaya karar verdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Nintendo’nun, Uji şehrinde bulunan fabrikasının galeriye dönüştürüleceği belirtildi. Konu hakkında şimdilik açıklanan bilgiler oldukça sınırlı. Ancak Nintendo’nun böyle bir proje üzerinde çalışması, markanın hayranlarını heyecanlandırdı.

Nintendo Galeriyi 2024 Yılında Açmayı Planlıyor

Nintendo’nun, Uji şehrinde bulunan fabrikası 1969’da inşa edildi. Şirket, bu fabrikayı uzun süredir oyun ve hanafuda kartları üretmek için kullanıyordu. Nintendo, fabrikayı son yıllarda cihazların onarımı için de kullanmaya başlamıştı.

Ancak 2016 yılında, şirket artık fabrikayı farklı bir şekilde kullanmak istediğini açıklamıştı. Bu konuda yapılan çalışmalardan sonra Nintendo, yaptığı yeni açıklamayla fabrikayı bir galeriye dönüştüreceklerini açıkladı.

Nintendo, şimdilik galerinin adını “Nintendo Gallery” olarak belirledi. Fakat yapılan açıklamada bu ismin geçici olduğu belirtiliyor. Şirket, galeri için kesinlikle daha ilgi çekici ve yaratıcı bir isim bulacaktır.

Bunun dışında şirket tarafından yapılan açıklamada, fabrikada şirketin tarihi ürünlerinin sergileneceği belirtiliyor. Nintendo, köklü bir şirket olduğu için birçok tarihi ürüne sahip. Bu yüzden galerinin oyunseverler için oldukça ilgi çekici olacağını söyleyebiliriz.

Oyunseverler, galeri için çok heyecanlansalar da Nintendo yakın zamanda galeriyi açmayı planlamıyor. Şirket, herkese hitap edecek ve ilgi çekecek bir galeri oluşturmak istiyor gibi gözüküyor. Çünkü yapılan açıklamada, galerinin en erken 2024 yılında açılacağı belirtiliyor.

Galeride hangi ürünlerin bulunacağı, hizmet şartlarının ne olacağı gibi detaylar henüz açıklanmadı. Ancak şirket bu konuda bir planlama yaptığına göre yakın zamanda detayları da açıklayacaktır.

Nintendo

Nintendo

Nintendo, 1889 yılında ilk olarak hanafuda oyun kartları üreten bir oyun şirketi olarak kuruldu. Şirket, daha sonra teknolojinin gelişmesiyle video oyun sektöründe hizmet vermeye başladı. Çok kısa sürede başarılı işler gerçekleştiren Nintendo, insanlar tarafından beğenilen bir marka haline geldi.

Şirket, son yıllarda daha çok oyun konsollarıyla tanınıyor. 2013 yılında açıklanan verilere göre Nintendo, 660 milyondan fazla oyun konsolu sattı. Bu satışlar Nintendo’yu Japonya’nın en büyük oyun şirketlerinden birisi haline getirdi.

Nintendo, günümüzde hala geliştirdiği oyun konsollarıyla oyunculara hizmet vermeye devam ediyor.

Sizler Nintendo’nun galeri planı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir oyun galerisi oyuncular tarafından ilgi görür mü? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.