OLED Ekranlı Nintendo Switch Çok Yakında Geliyor!

Nintendo’nun oyun konsolu Switch, hayranları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Çıkış yaptığı tarihten beri pek büyük bir geliştirme almayan Switch için yeni donanım güçlendirmesi sonunda geliyor. İddialara göre OLED ekranlı Nintendo Switch, eylül ya da ekim ayında satışta olacak.

İlk olarak 2017 yılında karşımıza çıkan Nintendo Switch, yeni nesil konsollara kolaylıkla uyum sağladı. Satış rakamları ile de bunu gösteren konsol, devasa bir güçlendirme ile yoluna devam edecek gibi gözüküyor.

Yeni çıkacak oyun konsolunun adının Nintendo Switch Pro olacağı yönünde iddialar mevcut. Özellikle güçlendirmeleri göz önüne alırsak Switch Pro ismi son derece mantıklı bir seçim.

Yeni OLED ekranlı Nintendo Switch konsolundaki ekran boyutunun 7 inç olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, bu ekranın Samsung tarafından üretildiğine dair iddialar da bulunuyor. Bunun haricinde, geliştirimeler kendisini sadece ekran kısmında göstermiyor.

İddialara göre, yeni OLED ekranlı Nintendo Switch Pro, Nvidia’dan temin ettiği grafik işlemcisini de daha güçlü bir model ile değiştirecek. Bu hamleyle birlikte DLSS teknolojisi ile uyumlu hale gelecek. DLSS teknolojisi sayesinde de cihazı TV’de 4K çözünürlükle görüntülemek mümkün olacak.

nintendo-switch-gucleniyor

Nintendo Switch Pro E3 Öncesinde Bile Tanıtılabilir

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre, yeni Nintendo Switch Pro sonbaharda karşımıza çıkacak. Ancak, tanıtım tarihi bundan çok daha yakın bir zamanda olacak. E3 etkinliği öncesinde bir tanıtım olma ihtimali bile mevcut.

Bunun en önemli sebebi oyun geliştiricileri. Nintendo ürünü tanıttıktan sonra, E3 gibi devasa bir etkinlikte oyun geliştiricileri yeni Switch Pro için geliştirdikleri oyunları duyurma şansına erişecek. Üstelik sadece üçüncü parti oyun geliştiricileri değil, Nintendo’nun eline de oyunlarını tanıtmak için bir fırsat geçecek.

Yeni OLED ekranlı Nintendo Switch Pro’nun üretim tarihi de iddialar arasında. Temmuz ayında üretimi bandına girecek cihaz için tedarikçilerden de yeşil ışık geliyor.

Nintendo’nun tedarikçileri Switch Pro üretimi için kendilerinden emin olduklarını söylüyor. Halihazırda dünyayı etkisi altına almış çip krizi, Nintendo’nun tedarikçilerini çok etkilemiyor gibi gözüküyor.

Bu konu hakkında yapılan açıklamada ise Nintendo’nun rakiplerine göre daha az rekabete maruz kalan parçalar kullandığı; bu nedenle üretim bandında bir aksaklık yaşamanın olası olmadığı ifade ediliyor.

Yeni bir el konsolu üstünde çalışan tek şirket Nintendo değil. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iddialara göre Steam de “SteamPal” isimli bir konsol üzerinde çalışıyor. Henüz detaylar ortaya çıkmasa da yakın zamanda daha fazla bilgiyle karşılaşacağımız tahmin ediliyor.

Nintendo cephesindeki hareketlilik de son dönemde oldukça arttı. Yeni Pokemon oyunu ile hayranlarını sevindiren şirket önümüzdeki günlerde Switch Pro ile bu sevinci artıracak gibi gözüküyor.

Switch Pro’nun kullanıcıları memnun edip etmeyeceğini ya da üretim konusunda bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz. Siz de konuyla ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.