New World Rekor Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor!

New World, Amazon Games’in çıkış yapan ilk değil fakat ilk gelecek vaat eden oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 30 Ağustos’ta çıkacak olan New World, şimdiden rekor niteliğinde 200.000 oyuncuya ulaştı bile.

Amazon Games, uzun zamandır New World için çalışıyordu. Buna ek olarak New World’ün sadece bir MMO oyunu olmasından öte farklı bir anlamı var. Amazon Games’in bir süredir başarısız olan yapımlarının arasında New World bir ilk diyebiliriz.

Amazon Games, daha önce ortaya birçok proje koymuştu. Bunların birçoğu kaliteli gözükse de ödeme alamadı, diğer kısmı da iptal oldu. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Amazon oyun endüstrisine girişini duyurmak için Crucible adlı bir oyun çıkardı. Fakat ne yazık ki oyun, çıkışından kısa bir süre sonra kapandı.

Crucible’in, iptal olmasıyla Amazon’un imajı zedelense de bu durum uzun sürmeyecekmiş gibi duruyor. Çünkü New World son derece detaylı ve yüksek performanslı bir oyun.

Öyle ki, New World çıkışına daha 1 ay varken Steam’de en popüler oyunlar arasında girmekle kalmadı, 200.000 oyuncuya ulaştı. Oyunun daha betasında bu kadar oyuncu olduğunu göz önüne alırsak çıkışından sonra ne kadar renkli olacağını tahmin edebiliyoruz.

New World oyun istatistik
Görsel: SteamDB/ New World

SteamDB’den gelen rekor bilgilere göre, New World kapalı betasında şu an 200,856 oyuncu mevcut. Aynı zamanda en az 162,421 oyuncu New World’ü gün içinde çevrimiçi olarak oynamış.

Oyunun bu kadar ilgi görmesinin sebeplerinden birisi de bir MMO’dan çok daha ötede durması. İşçilik sisteminden tutun mesleklerin ve ticaretin bulunduğu New World evreni oldukça zengin. Ayrıca hayatta kalma yönüyle dikkat çeken New World, devasa bir dünya olma potansiyeline sahip.

Tekrar anımsatmak gerekirse, Amazon’un ilk ve kapanan oyunu Crucible 25.000 oyuncuyla zirveyi görmüştü. Bu istatistikler yanında New World’ün oldukça yüksekte durduğuna şüphe yok.

New World Rekoru Kalıcı Olacak mı?

New World çıkışına daha 1 ay varken 200.000’i geçmesine bakacak olursak, oyunun rekor peşinde koştuğunu söyleyebiliriz. Ancak oyunun en pahalı ekran kartlarını bile zorladığını göz önüne alırsak, büyük rekorlar kıracakmış gibi durmuyor.

Buna ek olarak, her ne kadar oldukça heyecanlansak da oyunun çıkışından sonra hayal kırıklığına uğratma ihtimalini göz ardı edemeyiz. Ayrıca Amazon oyun optimizasyonu ve grafik kartlarına yönelik zorlanmayı kalıcı bir şekilde çözmezse zirvede uzun süre duracakmış gibi gözükmüyor.

Söylenenlere göre, New World RTX 3090 gibi yüksek seviye ekran kartlarını kelimenin tam anlamıyla kızartıyor. Dolayısıyla Amazon Games bu durum hakkında bir düzeltme yapmazsa, bazı oyuncuların güvenini kaybedebilir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? New World oynamayı planlıyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.