New World PlayStation Oyunları Arasına Katılabilir!

Yeni MMO oyunu olan New World, PC ile birlikte PlayStation için de satışa çıkabilir. Amazon Games’in çıkardığı oyun, birçok açıdan Amazon’un oyun endüstrisine girişini temsil ediyor.

Amazon Games, son yıllarda oyun endüstrisinde sallantılı zamanlar geçirdi. Mali destek olmasına ve oldukça büyük potansiyel içermesine rağmen, şirketin birçok oyun projesi iptal oldu.

Tüm bunlara ek olarak, Amazon Games’in çıkardığı son oyun Crucible, çıkışından 6 ay sonra durduruldu. Dolayısıyla yaşananları göz önüne alacak olursak, ikinci bir şans olan New World’ün nasıl seyredeceği oldukça merak konusu diyebiliriz.

New World’den gelen görseller oyunun Crucible ile aynı kaderi paylaşmayacağını düşündürüyor. Çünkü; Crucible ücretsiz bir çok oyunculu nişancı oyunu olarak gelecek vaat etmiyordu.

Ancak bu talihsiz son New World için geçerli olmayacak gibi duruyor. New World, 17. yüzyılda geçen bir MMO (devasa çok oyunculu oyun) olarak oldukça ilgi çekici hatlara sahip.

New World dünyası, oyuncuların Aeternum adasındaki bölgeleri keşfedip savaşarak hayatta kalmaya çalışması üzerine kurulu. Bununla birlikte fantezi öğeleri de içeren oyun, klasik MMO oyunlarında gördüğümüz rol yapma oyunu sistemine sahip değil.

Bundan dolayı oyunun çok oyunculu olmasına karşın MMORPG olarak tanıtılmadığını daha iyi anlıyor olabiliriz. Ayrıca oyun farklı bir sistemde olmasına karşın PC için oldukça tanıdık ve kolay bir zemine sahip olacak gibi duruyor.

New World oyun içi
Görsel: New World

New World’de oyuncular 5 kişiden oluşan gruplarla birlikte oynama imkanına sahip. Ayrıca Marauders, Syndicate veya Covenant olarak 3 farklı çetenin de mevcut olduğu New World evreni, oldukça ilgi çekici gözüküyor.

New World, normal bir MMO oyunundan beklediğimiz bütün temel özellikleri içeriyor. Oyunda silah, ticaret, zanaatkarlık gibi dallanıp budaklanan bir beceri sistemi mevcut. Aynı zamanda görev sistemi de mevcut olan oyunda ilgi çekici bir hikayeyle karşılaşmamız da olası.

Oldukça merak uyandıran New World’de hızlı seyahat ve binekler de mevcut. Oldukça büyük olmasını beklediğimiz haritada bineklerin olması oldukça büyük bir avantaj.

New World PC İçin Geliyor: Peki PlayStation?

Merakla beklenen New World, PC için 31 Ağustos’ta satışa çıkacak. Ancak oyunun PlayStation için ne zaman çıkacağı belli değil.

Gördüğümüz kadarıyla, şimdilik New World PlayStation için bir çıkış tarihine sahip değil. Ancak bu, oyunu ilerleyen zamanlarda PlayStation’da görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Eğer oyun yeterince dikkat çekerse PlayStation için de sunulması işten bile değil.

Merakla beklediğimiz New World, geliştiğinde en iyi RPG oyunları listemize girecek gibi gözüküyor. Siz ne dersiniz? Sizce Amazon Games, bu sefer başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.