Netflix’in Oyun Platformu Apple Arcade’e Rakip Olacak

Medya sektörünün devi Netflix, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iddialara göre oyun sektörüne giriş yapacak. En son iddialara Netflix’in oyun sektörüne girişine ait tarih oldukça yakın olabilir.

İddialara göre Netflix, 2022’ye kadar bir oyun sistemi geliştirecek. Bu sistemde Netflix abonelerine özel Netflix, tarafından geliştirilen oyunlar mevcut olacak. Bunun dışında başka yapım şirketleri tarafından geliştirilen oyunlar da sistemde olacak.

Kısacası bu sistem Apple Arcade benzeri bir sistem olacak diyebiliriz. Ancak Axios tarafından yapılan haberde sistemin Apple Arcade kadar kapsamlı olmayacağı belirtiliyor.

The Information tarafından yapılan habere göre ise Netflix bu konuda çalışmalara çoktan başladı. Hatta şirket, bu sistemin ekibini oluşturmak için bir yönetici arayışına bile girdi.

Netflix bu sistemi ilgi çekici hale getirmeye çalışıp kullanıcıların sistemi kullanmasını isteyecektir. Bu yüzden de yeni fikirler geliştirmesi muhtemel. İddialara göre şirket, böyle bir oyun sistemi geliştirirse oyunları televizyonlarda da oynanabilir yapmak istiyor.

Bulut oyun sistemlerine benzer bir özellik olarak Netflix üzerinden oyun oynamak önümüzdeki dönemde mümkün olabilir.

Konu hakkında henüz resmi bir açıklama olmadığı için Netflix’in böyle bir girişiminin olup olmadığı net olarak bilinmiyor. Ancak Netflix yetkilileri açıklamalarında oyun sektörüne önem verdiklerini belirtmişlerdi. Bu yüzden de böyle bir sistem üzerinde çalışıyor olma ihtimalleri oldukça fazla.

Netflix’in mevcut abone sayısı göz önüne alındığında geliştirdikleri bir oyun sisteminin başarılı olması ihtimali yüksek. Ancak bu süreç pek kolay olmayacak.

Piyasada birçok başarılı oyun şirketi halihazırda mevcut. Bu yüzden de Netflix’in ilgi çekebilmek için gerçekten başarılı bir iş çıkartması gerekecek.

Tabii ki bunların hepsi şimdilik iddialardan ibaret. Ancak Netflix’in oyunlar hakkında çalışmalarının olduğu bilinen bir gerçek. Bu yüzden de iddia sahipleri, Netflix tarafından yakın zamanda bu konuda bazı açıklamaların gelmesini bekliyorlar.

Netflix Nedir?

Netflix Nedir

Netflix, 1997 yılında Amerika’da kurulan bir medya hizmeti sağlama şirketidir. Şirket temel olarak ücretli abonelikler karşılığında dizi ve film yayını yapıyor. Ancak son yıllarda şirket, dizi ve film yapımcılığı da yapmaktadır.

Kullanıcılar Netflix’e her an her yerden erişebiliyorlar. Bunun dışında platformda birçok film ve dizinin bulunması insanların beğenisini topluyor. Belki de bu sebeple, 2020 yılındaki verilere göre Netflix’in yaklaşık 193 milyon kullanıcısı var.

Sürekli büyüyen bir platform olan Netflix, her geçen gün kullanıcıları memnun edecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Ancak, bazı gelişmeler tam tersi yönde etki edebiliyor.

Sizce Netflix’in oyun sektörüne giriş yapması başarılı sonuç verir mi? Netflix bir oyun platformu oluşturursa bu platformda ne gibi özelliklerin olmasını istersiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.