Netflix Uygulama Verileri Yeni Oyunu İşaret Ediyor!

Son günlerde ortaya çıkan bazı iddialar Netflix’in oyun sektörüne giriş yapacağını gösteriyor. Gündeme gelen son bilgiler ise bu iddiaları destekliyor. Netflix uygulama verileri arasında yer alan bazı görseller, şirketin oyun geliştirdiğini işaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Mike Verdu’nun Netflix tarafından işe alınması, oyun sektörünün gündemine oturdu. EA ve Facebook gibi şirketlerde görev almış Mike Verdu, daha önce; Oculus, Medal of Honor ve Command & Conquer gibi platformlarda görev almıştı.

Bunun üzerine Netflix’te bir işe alınması akıllara hemen Netflix’in oyun sektörüne gireceği düşüncesini getirdi. Üstelik, yeni bilgiler de bu düşünceyi destekler nitelikte kanıtlar sunuyor.

Veri madencisi Steve Moser tarafından ortaya çıkartılan görseller, Netflix’in oyun dünyasına giriş için yaptığı çalışmaları gözler önüne seriyor. Moser tarafından keşfedilen görseller, Netflix uygulama verileri arasında yer alıyor.

Bu görsellerin arasında “N Games” isimli bir resim yer alıyor. Yeni oyun hizmetinin isminin bu olduğu tahmin ediliyor. Ancak görseller bununla sınırlı değil.

DualSense ve Ghost of Tsushima Görselleri de Mevcut

Ayrıca, Moser’ın bulduğu çok önemli iki görsel daha Netflix uygulama verileri arasında yer alıyor. Bunlardan birisi PS5’in oyun kolu. İki DualSense’in bulunduğu görsel, platformun DualSense desteğine sahip olacağını akıllara getiriyor.

Bir diğer önemli görsel ise Ghost of Tsushima oluyor. 2020 yılında oyuncularla buluşan Ghost of Tsushima, yeni hizmette yer alan oyunlardan birisi gibi gözüküyor.

Bunlara ek olarak bir köpekbalığı logosu da bu görsellerin arasında yer alıyor. Moser’in iddiasına göre Netflix şimdilik bu projeye “Shark” ismini veriyor.

PS5 ve Ghost of Tsushima oyunun bu görseller arasında yer alması akıllara olası bir anlaşma ihtimalini getiriyor. Sony ile Netflix arasında yapılan bir anlaşma ile oyunların bir bulut sistemiyle Netflix platformunda yayınlanma ihtimali mevcut.

Her ne kadar halihazırda PlayStation Now gibi bir hizmete sahip olsa da Sony, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için böyle bir yol izlemiş olabilir. Hatta şirketin, bir şekilde PlayStation Now’ı Netflix’e entegre etmeyi başarmış olma ihtimali de tahminler arasında.

Ancak, bu görseller ve iddialar resmiyete kavuşmadan konu hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Bu nedenle Netflix ya da Sony tarafından resmi bir bilgi paylaşılmadığı sürece tüm bunlar birer iddiadan öteye geçemeyecek.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.