Nacon’un yeni oyunu Terminatör evreninde geçecek

Steam yayıncısı Nacon Games, yeni oyunları duyurdu! Bu yeni oyunlar ise RoboCop: Rogue City ve Terminator Survival Project olarak yer alıyor. RoboCop: Rogue City Haziran 2023’de piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Ancak Terminator Survival Project’in ise piyasaya sürülmesi daha uzak bir tarihte.

Nacon Games ‘in RoboCop: Rogue City, 1980’lerden kalma ünlü siborg polis memurunun başrolde olduğu yeni bir FPS olarak yer alıyor. Öte yandan Terminator Survival ise kasvetli bir evrende makineler tarafından yönetilen geleceğinde geçen bir hayattan kalma oyun olarak öne çıkıyor.

Nacon Games ‘in RoboCop: Rogue City, hem PC hem de konsollar için tasarlanmıştır. Konsollar için ise Playstation 5 ve Xbox Series X/S ile uyumludur. Ayrıca Terminator Survival Project ise Resistance’dan sorumlu stüdyo Teyon tarafından geliştirilmektedir.

Nacon Games RoboCop: Rogue City, Hollywood’un En İkonik Film Serilerinden Biri

Nacon Games RoboCop oyunu 2023 yılında piyasaya sürüleceği öngörüler arasında. Öte yandan Terminator oyunu için henüz net bir tarih mevcut değil. RoboCop: RogueCity’nin yayınlanan fragmanda oyun hakkında bazı detaylar yer alıyor. Aynı zamanda oyun hakkında açıklamalar da mevcut.

Açıklamalara göre RoboCop, klasik bir bilimkurgu, aksiyon-macera oyunu olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda RoboCop, Hollywood’un en ikonik film serilerinden biri. Nacon Games ve Teyon ortaklığında, serinin DNA’sına sadık kalınmış. Böylece otantik bir RoboCop oyun deneyimi ortaya kondu. Gelişiminde için MGM Studios da yer alıyor.

Öte yandan oyuncuları, RoboCop’dan başkası olarak oynamalarını sağlayan orijinal bir hikaye ile buluşturuyor. RoboCop: Rogue City’de, iyi polis Alex Murphy acımasız suçlular tarafından ölümcül şekilde yaralanıyor. Aynı zamanda yenilikçi doktorlar ise Murphy’yi “RoboCop” adlı suçla savaşan ve durdurulamaz bir siborg olarak bir araya getiriyor.

RoboCop: Rogue City, Detroit şehrinde geçiyor. Detroit şehri yıkımın eşiğinde yer alırken çözüm bir siborg subayı olan RoboCop’da buluyor. Kaynağa göre oyun sadece oynanışı ile değil, orijinal filmin hedef kilitleme görsellerinin uygulanması ile de öne çıkıyor.

Öte yandan Nacon Games 2023’de çıkacak RoboCop’dan sonra Terminator oyununu da duyurdu. Terminator Survival Project ile ilgili kısa bir fragman yayını ile öne çıktı. Ayrıca fragmanda ise Terminator Survival Project’in uzak bir gelecekte hem PC hem de konsollara geleceği duyuruldu.

Peki ya siz Nacon Games yeni oyunları RoboCop ve Terminator hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://kotaku.com/robocop-rogue-city-terminator-survival-project-new-game-1849155016

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.