MSI CEO’su Charles Chiang Hayatını Kaybetti

MSI (Micro-Star International Co.,Ltd.) donanım şirketinin CEO’su ve başkanı olan Charles Chiang(56) 8 Temmuz’da bir binadan düşerek hayatını kaybetti. Bazı haber ajansları Chiang’ın düştüğü binanın MSI’in Zhonge Bölgesi’nde (Tayvan) bulunan bir genel merkezi olduğunu bildirdi. 2019’un Ocak ayından itibaren MSI donanım şirketinde CEO olarak görev alan Charles Chiang yaklaşık 20 yıldır MSI bünyesinde yer alan bir isimdi. Tom’s Hardware sitesine verilen bir demeçte MSI sözcüsü “20 yıldan fazla süredir şirketin bir parçası olarak büyük katkılarda bulundu ve şirketteki herkes tarafından takdir edildi. MSI ailesi, Chiang’ın kaybı için yas tutuyor ve tüm ekip tarafından özlenecek.” dedi.

MSI donanım şirketi henüz Charles Chiang ölümü hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Sheng-Chang Chiang olarak da bilenen Charles Chiang kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Düşmenin neden olduğu durum hakkında ise bilinen bir açıklama bulunmuyor. Polis tarafından hala daha soruşturulduğu bildirildi. Chiang, MSI’de CEO olmadan önce platform çözümleri Başkan Yardımıcı ve AR-GE Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Chiang hayatını kaybetti. msi pc

MSI, 1986 yılında kurularak anakartlar, grafik kartları ve diğer birçok donanım ürünleri üretmesiyle bilinen bir firmadır. Oyun dizüstü ve masaüstü bilgisayarları için çeşitli donanımlar ve bileşenler üretmektedir. Bu etkenler doğrultusunda da dünya lideri bir oyun markası olarak tanınır. Bu ünvanı almasındaki asıl neden, daha çok eSports adına kaynak ve çalışma gerçekleştiren MIS’in bu hedefleri üzerinde büyük yatırımlar ve mesailer harcamasıdır. Genellikle müşteri odakla çalışan MSI kullanıcı deneyimlerine göre ürünlerini geliştiriyor. Kırmızı, siyah ve gümüş renkleriyle özdeşleşmiş olan MSI için bu renkler bazı anlamlar içeriyor. Kırmızı renk oyuncuların tutkuları ve coşkusunu simgelerken siyah renk ise yenilikçi teknolojiyi simgeliyor. Gümüş rengin ise sürekli kâr anlamına geldiğini söylüyorlar. MSI logosunda bulunan Ejderha da gücü simgeliyor.

Oyun bilgisayarları ve donanımları konusunda büyük bir öncü olan MSI’in bünyesinde değerli bir isim ve CEO olan Chiang’ın ölümüyle şirketin bazı konularda yeniliğe gitmesi gerekecek. Bu sebeple de normal gidişattaki organizasyonun sürdürülmesi için MIS acil eylem planlarına başladı.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı

“MSI CEO’su Charles Chiang Hayatını Kaybetti” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.