Motorola Edge S Pro Tanıtım Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunduğu Edge serisi ile telefon piyasasında adından söz ettiren Motorola, çok beklemeden yeni bir cihaz ile karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Motorola’nın yeni cihazı Edge S Pro için açıklanan tanıtım tarihi ise 5 Ağustos olarak belirtiliyor.

Motorola birkaç gün önce Edge 20 Lite, Edge 20 ve Edge 20 Pro serisini kullanıcılara tanıttı. Şirketin farklı segmentler için tanıttığı bu üç cihazın ardından yeni bir telefonun gündeme gelmesi beklenenden çok daha kısa sürdü.

5 Ağustos tarihinde gerçekleşecek bir etkinlikte yeni Motorola Edge S Pro’nun tanıtılacağı iddia edildi. Çin’de gerçekleşecek olan bu etkinliğin aslında tanıdık bir cihaz olması muhtemel.

Motorola, Çin’in en popüler sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımda yer alan ifadeler Edge S Pro isimli yeni bir telefonu gösteriyor. Ancak tahminlere göre Edge S Pro, geçtiğimiz dönemde çıkış yapan Edge 20’nin yeniden isimlendirilmiş sürümü.

Motorola, Benzer Bir Cihazı Daha Önce de Tanıttı

Bu cihazın yeniden isimlendirilmiş bir telefon olma ihtimalini yükselten bir unsur daha mevcut. Motorola, daha önce de benzeri bir adım gerçekleştirmişti.

Motorola Edge S isimli telefon geçtiğimiz aylarda kullanıcılar ile buluşmuştu. Özellik işlemcisi sayesinde büyük ilgi toplayan cihaz küresel pazara Moto G100 ismiyle çıktı. Bu nedenle Edge 20 serisinde de benzeri bir durum görmemiz mümkün.

moto-g100
Motorola Moto G100

Şimdilik Yeni Edge S Pro hakkında bir teknik özellik bilgisi mevcut değil. Ancak, Motorola son dönemdeki cihazlarında özellikle kameraya önem veriyor. Ayrıca, bir önceki nesilden daha da gelişmiş olacağını tahmin etmek güç değil.

Bu bilgiler göz önüne alınınca Edge 20 serisinden bir cihaz göze çarpıyor. Motorola Edge 20 Pro, işlemci açısından Moto G100 ile aynı parçayı kullanıyor. Her iki cihazda da Snapdragon 870 yer alıyor.

İki cihaz arasındaki önemli farklardan birisi ise kendisini kamera cephesinde gösteriyor. Edge 20 Pro 108 MP ana kamerasıyla Motorola’nın hedeflerini karşılar nitelikte. Buna ek olarak 5 kat optik zoom yapabilen bir telefoto kamera da Edge 20 Pro’da yer alıyor. Ayrıca, 16 MP ultra geniş açılı kamerada cihazda bulunuyor.

Ancak, henüz bu iddiaların hiçbiri resmi olarak doğrulanmadı. Bu nedenle Motorola’nın 5 Ağustos tarihinde ne tanıtacağı henüz bilinmiyor. Yine de Edge S Pro tanıtım tarihinin bu olması çok yüksek bir ihtimal.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.