Motorola Edge 20 Serisi Tanıtıldı: Yeni Amiral Gemisi Geldi

Akıllı telefon üreticisi Motorola, bir süredir beklenen Edge 20 serisini tanıttı. Son zamanlarda popülerliğini yavaş yavaş yitirmeye başaran şirket, Edge 20 serisiyle birlikte tekrar piyasada adından söz ettirecek gibi duruyor.

Şirket, Edge 20 serisinde Edge 20 Lite, Edge 20 ve Edge 20 Pro olmak üzere üç modeli kullanıcılarıyla buluşturacak. Üç model de hitap ettiği kullanıcıları çok memnun edecek gibi duruyor. Fakat Motorola, özellikle Edge 20 Pro modeliyle piyasada adından söz ettirecek diyebiliriz.

Edge 20 Serisinin Özellikleri

Motorola, yeni serisiyle piyasada tekrardan adından söz ettirmeye çalışacak. Bu kapsamda en büyük rol Edge 20 Pro’ya düşecek gibi duruyor. Şirket, tanıttığı üç modelde de iddialı donanım özellikleri kullandı. Ancak Edge 20 Pro, özellikleriyle diğer modellere göre biraz daha öne çıkıyor.

Edge 20 Lite, 6.7 inç büyüklüğünde 90 Hz ekran yenileme hızına sahip OLED bir ekrana sahip. Bunun dışında telefon, MediaTek Dimensity 720 işlemci ile kullanıcılarıyla buluşacak. Ayrıca telefonda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı mevcut.

Donanım anlamında kullanıcılarını memnun edecek gibi duran Motorola, kamera kısmında da iddialı. Telefonda 108 MP bir ana kamera mevcut. Bunun dışında Motorola, telefonda 8 MP ve 2 MP çözünürlüklerinde iki tane yardımcı kamera kullanıyor. 5000 mAh bir bataryaya sahip olan telefon, 30W hızlı şarj desteği ile gelecek.

Edge 20 de Edge 20 Lite gibi 6.7 inç büyüklüğünde OLED bir ekrana sahip. Ancak Edge 20, Lite modelinden farklı olarak 144 Hz ekran yenileme hızına sahip. Ayrıca Edge 20’nin işlemci kısmında Snapdragon 778G mevcut. Motorola, bu işlemciyi 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile destekliyor.

Telefonun kamera kısmında ise 108 MP bir ana kamera mevcut. Motorola, bunun dışında 16 ve 8 MP çözünürlüğünde iki kamera ile ana kameranın performansını güçlendirecek. Ayrıca telefonda 30W hızlı şarj destekli 4000 mAh bir batarya mevcut.

Motorola Edge 20 Pro

Serinin en iddialı modeli ise Edge 20 Pro oldu. Telefonun 6.7 inç büyüklüğünde 144 Hz ekran yenileme hızına sahip bir ekranı var. Bunun dışında Telefonda Snapdragon 870 işlemci mevcut. Ayrıca telefon 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile kullanıcılarını memnun edecektir. Telefonun depolamasında turbo yazma özelliği de bulunuyor.

4500 mAh kapasiteli ve 30W hızlı şarj destekli batarya, telefonun donanımına göre yeterli olacaktır. Motorola, telefonda 108 MP bir ana kamera kullanıyor. Bunun dışında telefonda 8 ve 16 MP olmak üzere iki yardımcı kamera mevcut.

Telefonlar Ağustos Sonunda Geliyor

Motorola, donanımıyla dikkat çeken telefonları Ağustos sonunda satışa çıkacağını açıkladı. Şirket, telefonları ilk olarak ABD’de satışa sunacak. Telefonlar, daha sonra Avrupa ve Asya pazarlarında kullanıcılarıyla buluşacak.

Şirket telefonların satış fiyatlarını da açıkladı. Motorola Edge 20 Lite 349,99 €, Edge 20 499,99 € ve Edge 20 Pro 699.99 € fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşacak.

Sizler Motorola Edge 20 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.