Motorola Edge 20 Lansman Tarihi Belli Oldu!

Bir zamanların efsanevi markası Motorola‘nın yeni cihazlarına dair sızıntılar bir süre önce ortaya çıktı. Bu sızıntıların ardından Motorola Edge 20 lansman tarihi açıklandı.

Motorola Edge 20 lansman tarihi 5 Ağustos olarak açıklandı. Ayrıca Edge 20’nin üç farklı sürümü sunuluyor olacak. Bu sürümler Lite, Vanilla ve Pro. Ancak yalnızca Kuzey Amerika’ya özel bir model daha eklenerek model sayısının 4 olması muhtemel. Bu modelin bazı donanımsal değişikler haricinde köklü bir değişiklik içermesi pek mümkün değil.

Edge 20 daha önce Geekbench testlerinde ortaya çıktı. Bu testler esnasında cihaz XT2143-1, XT2153-1 Pro kodlarına sahipti. Ancak bu Geekbench sızıntıları oldukça az bilgiyi gözler önüne serdi.

Edge 20 modeli 8 GB bir RAM ile gelmekte. İşlemci tarafında ise Snapdragon 778G kullanılırken cihazın Android 11 sürümü ile birlikte geleceği de görüldü.

Edge 20’nin Pro olarak adlandırılan sürümü hakkında ise bu test sonuçları yalnızca modelin ismini ve 5G desteğinin olacağını doğruladı.

Motorola’nın Edge 20 ile birlikte ne gibi bir geri dönüş alacağı oldukça merak konusu. Bir zamanların efsanesi olan Motorola gibi markalar akıllı telefon dönüşümü ile arka plana düştü. Ancak Motorola tarafında Android geçişi ve satın alım sonrası geliştirmeler devam etmekte. Edge 20 hakkında detayları da çok yakında öğrenmiş olacağız.

Daha önce sızdırılan Edge 20 Render Görüntüsü

Motorola Efsanesi

Motorola ilk olarak 1928 tarihinde kurulan oldukça köklü geçmişe sahip olan bir şirket. Cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte de oldukça başarılı cihazlar ile kullanıcıları buluşturdu. Ancak bu noktadaki başarısı bir zamanların efsane tasarımlarından olan kapaklı telefonlar ile sınırlı kaldı.

Telefonların “Akıllı Telefon” niteliği kazanmasıyla birlikte Motorola tarafında düşüş başladı. Öyle ki şirketin satılması da gerileme ile birlikte gerçekleşti.

Google 2011 yılında Motorola’yı satın aldı. Bu satın alım sonrası popüler işletim sistemi Android’in Motorola cihazlarda yer alması mümkün oldu. Çok kısa bir süre sonra 2014 yılında ise Lenovo tarafından bir satın alma daha gerçekleşti. Bu satın alma sonrasında ise Motorola logo değişikliğine gidilerek Google ibaresi kaldırıldı.

Günümüzde hızla gelişen akıllı telefon sektöründe rekabet etmek oldukça güç. Markaların birbiri ardına getirdiği donanım ve yazılım yenilikleri ile birlikte gelişim oldukça hızlı. Bakalım gelecek dönemde Motorola tarafında eski döneme dönüş olmasa bile bir gelişme gerçekleşecek mi?

Sizler Motorola’nın yeni cihazı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle altta bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.