Monster #WASD Etkinliği Gerçekleşti

Monster, bilgisayar ve oyun sektöründeki hızlı yükselişine devam ediyor. Ürettiği oyun bilgisayarlarıyla tanınan şirket, zamanla farklı kategorilerde de hizmet vermeye başladı. Teknoloji devi Monster şimdi ise gerçekleştirdiği #WASD etkinliği ile yeni ürünlerini ve projelerini duyurdu.

Duyurduğu ürünler ve projelerle oyuncuları heyecanlandıran Monster, sektörde adından söz ettirmeye devam edecek diyebiliriz. İşte Monster tarafından tanıtılan yeni ürünler ve projeler:

Monster Yeni Bilgisayarlarını Tanıttı

Monster, birçok oyun bilgisayarı serisine sahip. Bu serilerden en çok tercih edileni ise Abra serisi oluyor. Monster, yaptığı etkinlikte Abra serisinin 2021 modellerini tanıttı.

Şirket, geçmiş yıllarda Abra modellerinde GTX serisi ekran kartlarını kullanmayı tercih ediyordu. Ancak Abra serisinin 2021 modellerinde RTX ekran kartları mevcut.

Bunun dışında bilgisayarların işlemci kısmında ise Intel’in 11. nesil işlemcileri var. Ayrıca Monster, bilgisayarların depolama alanında da yenilik yapıldığını belirtiyor.

Monster, serinin ekranlarını da yeniledi. Abra serisinin birçok modeli 120 Hz ekrana sahip. Ancak 2021 Abra modellerinde 144 Hz ekran mevcut.

Monster Yeni Laptoplarını Tanıttı

Tulpar serisi, Monster’ın bir diğer oyun bilgisayarı serisi. Monster, bu seride Abra serisinden daha güçlü ürünler üretiyor.

Etkinlikte tanıtılan 2021 Tulpar serisi oldukça ilgi görecek diyebiliriz. Çünkü şirket, bu seride FHD 240Hz ve QHD 165Hz panel seçeneklerini kullanıcılarına sunacak. Bu da oyuncular için oldukça ilgi çekici olacaktır.

Bunun dışında Tulpar serisinde de Abra serisinde olduğu gibi 11. nesil Intel işlemciler ve NVIDIA RTX ekran kartı bulunacak.

Abra ve Tulpar serisi gibi diğer seriler de 11. nesil Intel işlemciler ile yenilenecekler. Monster, 2021 modellerini yakında detaylı bilgilerini açıklayarak satışa çıkartacak.

Intel Monsters Reloaded Düzenlenecek

Etkinlikte en çok dikkat çeken duyuru Intel Monsters Reloaded oldu. Monster, Intel ile birlikte 6 ay sürecek bir oyun organizasyonu düzenleyecek.

Organizasyonda CS:GO, Valorant, Rocket League, Fortnite, Minecraft ve daha birçok popüler oyuna yer verilecek. Bu sayede de Monster, yaklaşık 10.000 oyuncuya ulaşmayı hedefliyor.

Organizasyon; açık turnuvalar, akademi turnuvaları ve haftalık eğlence turnuvaları içerecek. Bunun dışında Monster, organizasyon kapsamında tanınmış e-sporcular ile canlı yayınlar da yapılacağını belirtti.

Aksesuar Kategorileri Genişliyor

Şirket, yapılan etkinlikte Monster marka aksesuarların çok fazla tercih edildiğini vurguladı. Yapılan açıklamada Pusat serisinin çok yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Şirket, aksesuar satışlarında 2021 yılında pandemiyle birlikte büyük bir büyüme yaşandığını açıkladı. Yetkililer, bu yüzden de yıl içerisinde kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap eden yeni ürünler geliştirdiklerini duyurdular.

Monster Aksesuar Kategorileri Genişliyor

Bunun dışında şirket, evden çalışmalarının yoğunlaştığı bugünlerde insanların ihtiyaçlarına yönelik aksesuarlar da geliştirildiğini açıkladı. Geliştirilen SO-HO ürünleri yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşacağını da ifade etti. Ancak, bu seriyle ilgili detaylı bir bilgi henüz mevcut değil.

Monster Büyümeye Devam Edecek

Bilindiği gibi Monster, global bir oyun bilgisayarı üreticisi olmayı hedefliyor. Şirket, bu doğrultuda geçtiğimiz aylarda KKTC ve Dubai’de mağazalar açmıştı. Monster’ın yeni hedefi ise Londra oldu. Şirket, 2022 yılında Londra’da bir mağaza açılacağını açıkladı.

Bunun dışında Monster, İzmir’de bulunan mağazalarını yenileme kararı aldıklarını ifade etti. Şirket, mevcut mağazayı bir teknik servis noktasına çevirecek. Bunun yanı sıra Monster yetkilileri, yepyeni bir alanda daha konforlu bir mağaza açacaklarını belirtti.

Ayrıca şirket, İstanbul’da Avrupa yakasında bir mağaza ve Kartal’da bir operasyon merkezi açacaklarını da duyurdu. Böylece satış işlemleri gibi süreçler daha da hızlanacak.

Şirket, yapılan etkinlikte Red Bull, Microsoft, NVIDIA ve Intel gibi dev şirketlerle yapılan ortaklıklara da değinmeyi ihmal etmedi.

Sizler Monster #WASD etkinliğinde tanıtılan yeni ürünler ve projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Monster, global pazarda istediği noktaya ulaşabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.