Microsoft Xbox’ların Açılış Süresini Hızlandırıyor

Yazılım konusunda oldukça başarılı olan Microsoft, Xbox Series X ve S için de yeni geliştirmeler sundu. Yakın bir zamanda şirket, Xbox kullanıcılarının Discord özelliklerinden faydalanacağını duyurmuştu. Şimdi ise Microsoft, Xbox Series X ve S konsollarının açılış süresini hızlandırdığını onayladı.Xbox test kullanıcıları, son zamanlarda daha hızlı bir açılış süresi fark ettiler. Microsoft ise geçtiğimiz cuma günü bu açılış süresiyle ilgili değişikleri onayladı. Xbox entegre pazarlama müdürü Josh Munsee, bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Munsee, şirketin orijinal açılış animasyonu artık daha kısa bir açılış animasyonuna dönüştürdüğünü belirtti.

Xbox Series X ve S Artık 5 Saniye Daha Erken Açılıyor

The Verge tarafından yapılan habere göre, Xbox konsollarının açılış süresi önceden 9 saniye uzunluğundaydı. Ancak yeni iyileştirmelerden sonra bu açılış süresinin 4 saniyeye düştüğü belirtildi. Bu sayede de genel başlatma süresi daha az bir süre yakaladı. Microsoft, bu geliştirmesinin sonucunda önyükleme hızını da artırmış oldu.

Xbox’un entegre pazarlama müdürü Josh Munsee, Xbox Series X ve S’in açılış süresini hızlandırdığını Twitter üzerinden onaylamıştı. Bu onay sonrasında ise Twitter’da, Xbox konsollarının daha hızlı bir açılış süresine sahip olduğunu kanıtlayan bir video paylaşıldı. Bu videodan da eski açılış süresine göre 5 saniye fark olduğu belli oldu.

Microsoft’un açılış süresiyle ilgili değişikliklerinin enerji tasarrufu modunda başlatmayı da hızlandıracağı söyleniyor. Bunun sonucunda ise enerji tasarrufu modundaki Xbox Series X ve S’in önyükleme işleminin 20 saniyeden 15 saniyeye ineceği belirtiliyor.

Ancak Xbox Series X/S kullanıcılarının, konsollarını bekleme modu yerine enerji tasarrufu moduna ayarladıklarında daha hızlı önyükleme sürelerinden yararlanacakları belirtiliyor. Enerji tasarrufu modunun ise bekleme durumuna girmek yerine konsolun tamamen kapanması anlamına geldiği söyleniyor.

Bu nedenle özelliği kullanmanın, kullanıcıların konsolu açıp hemen oynamaya başlayamayacaklarıyla sonuçlanacağı bildiriliyor. Ancak enerji tasarrufu modunun, elektrik faturaları ve dünya için daha yararlı olduğu da vurgulanıyor.

Teknoloji devi, enerji tasarrufu modunu bu yılın başlarında yeni Xbox’lar için varsayılan seçenek haline getirmişti. Şimdi ise Microsoft bu Xbox modunu açılış süresi hızlandırmasından sonra daha kullanışlı hale getirmiş oldu.

Peki sizler Xbox Series X ve S’in açılış süresinin hızlanması hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizler de Xbox konsollarınızda bu açılış süresindeki hızlılığı fark ettiniz mi?

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/7/25/23276997/microsoft-xbox-series-x-s-boot-time-faster-update

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.