Microsoft Surface Laptop 4 ve Diğer Yeni Ürünlerini Duyurdu

Microsoft, yazılımlarının yanı sıra ürettiği cihazlarla da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Şirket, özellikle son yıllarda donanım üretimine oldukça ağırlık vermeye başladı. Telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar başta olmak üzere birçok cihaz üreten Microsoft, ilk zamanlarda beklediği başarıyı elde edememişti. Hatta Lumia serisini büyük ümitlerle üreten şirket, istediği başarıya ulaşamayınca telefon üretimini durdurmuştu. Ancak Microsoft’un dizüstü bilgisayarları, telefonları kadar başarısız olmadı. Şirketin Surface isimli bilgisayar serisi oldukça beğeniliyor. Hem tablet hem de laptop olarak kullanılabilen cihazlar şık tasarımı ve kolay taşınabilirliği sayesinde iş sektöründe oldukça tercih ediliyor. Microsoft da bu başarının farkında olmuş olacak ki seriye yeni bir bilgisayar eklendiğini duyurdu. Yapılan duyuruda Microsoft Surface Laptop 4 başta olmak üzere birçok yeni cihaz tanıtıldı.

Surface Laptop 4

Microsoft Surface Laptop 4

Microsoft Surface serisi hem şık tasarıma hem de dokunmatik bir ekrana sahip olmasından dolayı iş dünyasında birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Pandemi sebebiyle insanlar daha çok evde çalışmaya başladılar. Bu durum da insanların evlerinde, işlerini rahatlıkla halledebilecekleri cihazlara ihtiyaç duymalarına sebep oldu. Microsoft, Surface serisine iş insanlarının ihtiyaçlarına yönelik yeni bir model eklediklerini duyurdu.

Microsoft Surface Laptop 4, 13.5 ve 15 inç ekrana sahip iki modeliyle satışa sunulacak. Şirket, iki modelde de 3:2 oranında bir PixelSense dokunmatik ekran kullanmış. Microsoft, ekran konusunda her zamanki gibi oldukça iddialı.

Bunun dışında iş insanları için geliştirilen Surface Laptop 4’de kullanılan kamera ve mikrofon konusunda da son derece umutlu. Şirket, kameranın çok karanlık ortamlarda bile oldukça iyi bir performans göstereceğini söylüyor. Buna ek olarak bilgisayarda bir stüdyo mikrofonu kullanan Microsoft, kullanıcılarına toplantılar için yüksek ses kalitesi sunmayı hedefliyor.

Hoparlör kısmında ise Dolby Atmos Omnisonic tercih ediliyor. Surface Laptop 4, popüler teknoloji şirketi Dolby’nin yeni ses teknolojisi ile oldukça merak uyandırıyor.

Microsoft’un tanıtımında Surface Laptop 4’ün donanımı konusunda pek bir bilgi bulunmuyor. Yapılan tanıtımda dizüstü bilgisayarın 11. nesil Intel Core ve AMD Ryzen işlemci seçenekleri ile satışa sunulacağı belirtiliyor. Her iki seçenekte de iyileştirilmiş pil ömrü sunan bataryalar kullanılıyor. Ayrıca, 8 – 32 GB arası RAM ve 256 GB – 1 TB arası depolama seçenekleri mevcut.

Şık tasarımı ve renkleriyle dikkat çekmeyi başaran Surface Laptop 4, 13 Nisan itibariyle ABD, Kanada ve Japonya’da satışa sunuluyor 1.000 dolar fiyatıyla satışa çıkan bilgisayarlar, 15 Nisan’da gönderilmeye başlanılacak. Ancak, ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Surface Kulaklık 2+

Microsoft Surface Kulaklık 2+

İş hayatına yönelik yeni cihazlar tanıtan Microsoft, Surface kulaklık serisinin yeni modelini de tanıttı. Şirket, kulaklığı tasarlarken insanların gelecekte de evlerinden çalışmaya devam edeceklerini düşündüklerini belirtiyor. Bundan dolayı kulaklık, ortam gürültüsünü azaltma ve yüksek kaliteli ses sunma gibi özelliklere sahip.

Surface Kulaklık 2+, serinin önceki kulaklığında bulunan tüm özellikleri bulunduruyor. Buna ek olarak, kulaklığın 13 seviyeli gürültü engelleme, gelişmiş 8 mikrofon sistemi ve 18.5 saat müzik dinleme süresi gibi özellikleri bulunuyor.

Surface Kulaklık 2+

Tasarım anlamında serinin önceki modeline göre bazı farklılıkları var. Bunlardan en göze çarpanı ise Microsoft Teams kontrolleri oluyor. Microsoft, kulaklığa eklediği Teams kontrolleri ile daha iyi bir toplantı deneyimi sunmayı hedefliyor. Microsoft Surface Kulaklık 2+, 300 dolar satış fiyatı ile ABD ve Kanada’da satışta.

Modern Kablolu ve Kablosuz Kulaklık

Microsoft Modern Kablolu ve Kablosuz Kulaklık

Microsoft, Surface 2+ modeli dışında iki tane daha yeni kulaklık tanıttı. Tanıtılan iki kulaklık da temel olarak aynı özelliklere sahip. Ancak kullanıcıların tercihlerini göz önüne alan Microsoft, kulaklıkların birini kablolu diğerini ise kablosuz olarak tasarlamış.

Microsoft’un yeni kulaklıkları, Surface 2+ modeline göre oldukça basit kalıyor. Şirketin bu kulaklıkları üretmesindeki amaç ise insanların Microsoft Teams deneyimlerini iyileştirmek oluyor.

Kulaklıklarda, Surface 2+’de olduğu gibi Teams kontrolleri bulunuyor. Kullanıcılar, kulaklıklarda bulunan Teams kontrolleri sayesinde toplantılarda mikrofonlarını açıp kapatabiliyor. Ayrıca, kulaklıklarda Surface 2+’daki kadar gelişmiş olmasa da gürültü engelleme özelliği bulunuyor.

Microsoft Modern Kablolu Kulaklık

Microsoft, Haziran 2021’de satışa çıkacak kulaklıkların fiyatını 50 dolar olarak belirliyor.

Modern USB-C Hoparlör

Microsoft Modern USB-C Hoparlör

Bunlara ek olarak şirket, yüksek sese ihtiyaç duyacak insanlar için de yeni tasarladıkları hoparlörlerini de tanıtıyor. Modern USB-C adındaki hoparlör, kulaklıklarda olduğu gibi Teams kullanıcılarının deneyimlerini iyileştirebilmek için tasarlandı.

Kullanıcılar, hoparlörde bulunan Teams kontrolü sayesinde toplantılarını daha rahat kontrol edebilecekler. Bunun dışında hoparlör, ses teknolojisi sayesinde müzik dinlemek için de oldukça uygun.

Hoparlör, oldukça şık bir tasarıma sahip. Entegre kablosuyla birlikte gelen hoparlör, kablo saklama bölümü sayesinde hoş bir görünüme sahip oluyor.

Microsoft Modern USB-C Hoparlör, Haziran 2021’de 100 dolar fiyatıyla satışa çıkacak.

Modern Kamera

Microsoft Modern Kamera

Toplantılardaki en önemli donanımlardan birisi de şüphesiz ki kameralar oluyor. Dizüstü bilgisayarlarda bulunan yerleşik kameralar toplantılar için yetersiz olabiliyor. Bu durumun farkında olan Microsoft, toplantıların daha verimli olabilmesi için yeni Modern Kamera modelini duyurdu.

1080p video ve toplantı deneyimi vaat eden kamera, 78° görüş alanı sağlıyor. Ayrıca, kameranın otomatik beyaz dengesi, otomatik ışık ayarı ve yüz rötuşu gibi özellikleri mevcut.

Kamera, Haziran 2021’de 70 dolar fiyatıyla satışa çıkacak.


Sizler Microsoft’un yeni ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.