Microsoft Gamescom 2022’ye Katılacağını Duyurdu

Microsoft üç yıl aradan sonra ilk kez Köln’de gerçekleşecek Gamescom 2022’ye katılacağını açıkladı. Ancak Microsoft’un tam olarak ne göstereceğine dair ayrıntılar belirsizliğini koruyor. Öte yandan şirket, 12 ay içerisinde piyasaya sürülecek olan oyunların güncellemeleri ile ilgili detaylar da duyurdu.

Ağustos ayında gerçekleşecek olan Gamescom 2022 etkinliğinde Microsoft Xbox’ın katılım haberi basına yansıdı. Şirket tarafından gönderilen mesajda; “Xbox ve Bethesda Games Showcase’imizin ardından, Almanya Köln’de gerçekleşecek olan Gamescom 2022 etkinliğine geri dönmekten heyecan duyuyoruz.” ifadesi yer aldı.

Gamescom 2022 Ağustos Ayında Gerçekleşecek

Microsoft, Gamescom 2022 etkinliğindeki gösteri planları hakkında ayrıntı sağlayacağını açıkladı. Öte yandan Gamescom organizatörleri ise bu yıl etkinliğe 250’den fazla şirketin katılacağını ifade ediyor. Hatta THQ Nordic ve Koch Media gibi şirketler katılma planlarını da halka açık olarak onayladı.

Öte yandan Sony, Nintendo, Activision Blizzard ve Take-Two markaları bu yıl Gamescom’da yer almayacaklarını doğruladı. Ayrıca büyük yayıncıların yalnızca küçük bir listesi etkinlikte yer alıyor. Ubisoft, Bandai Namco ve Embracer gibi oyun geliştirici şirketler de listede mevcut.

Ancak İsveçli video oyun şirketi Embracer, eylül ayı için yeni bir büyük etkinliği de onayladı. Bu nedenle de 24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Gamescom 2022’de ne tanıtacağı merak konusu.

Diğer taraftan birçok yayıncının diğer Gamescom etkinliklerindeki gibi çok fazla şey yayınlamayacağı tahmin ediliyor. Bu sorun, COVID-19 pandemisinden bu yana şirketlerin yayın öncesi oyun demolarını bırakmasıyla alakalı. Dolayısıyla ağustos ayında gerçekleşecek olan Gamescom 2022 etkinliğinde az yayın olması beklenenler arasında.

Microsoft Gamescom 2022’ye dair açıklamalarında ise şu detaylara yer verdi: “Dünyada ve özellikle Avrupa’nın dört bir köşesindeki hayranlar, önümüzdeki 12 ay içerisinde Xbox’a gelecek duyurusu yapılan bazı oyunlar ile ilgili güncellemeler duyabilir. Aynı zamanda topluluk olarak tekrar bir araya gelme şansı elde edebilir.”

Bu bağlamda Xbox dünyanın dört bir köşesinde hayranlara hitap etmesi öne çıkıyor. Dahası bu açıklamanın Gamescom 2022 açılışı sırasında Microsoft’un gösterebileceklerine bir gönderme olduğu tahmin ediliyor.

Sizler 24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Gamescom 2022 hakkında neler düşünüyorsunuz? Büyük çaplı geliştiricilerin ve yayıncıların etkinliğe katılım sağlamamasıyla ilgili düşünceleriniz neler? Microsoft’un da yer alacağı Gamescom 2022 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.eurogamer.net/microsoft-will-attend-gamescom-though-its-unclear-what-it-will-bring

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.