Mercedes’in Yeni Multimedya Ekranı Oldukça Farklı!

Otomobil üreticilerinin sundukları en önemli özelliklerden biri de multimedya sistemleri. Mercedes‘in yeni multimedya ekranı ise oldukça farklı bir ekran yapısı ve tasarıma sahip.

Gittikçe artan multimedya ekran boyutları yeni arabaların tümünde neredeyse standart hale geldi. Aynı zamanda bu ekranlar ile sunulan özellikler de artık şirketler arasında rekabetin kaçınılmaz bir parçası.

Mercedes, yeni multimedya ekranını kullandığı 2022 AMG SL Roadster da alışılmışın oldukça dışında, konsoldan bağımsız bir ekran tasarımına sahip.

11.9 inç boyutuna sahip bu ekran aynı zamanda hareket edebiliyor. Bu özelliğe göre multimedya ekranını elektronik olarak öne ve arkaya hareket ettirmek mümkün.

AMG SL Roadster’in üstü açılabilen “cabrio” bir araç olduğunu belirtelim. Yani geliştirilen bu hareketli ekran sayesinde güneş yansıması gibi problemler de ortadan kalkıyor.

AMG SL Roadster’in iç dizayn görüntüleri de yayınlandı. Görüntülere göre araç Mercedes’in benimsemiş olduğu dizayn algısının yeni bir örneği. Araçta bu multimedya ekranına ek olarak bir ekran daha bulunmakta. Bu hayalet ekran da 12.3 inç boyutunda. Ayrıca oldukça gelişmiş ve kişiselleştirebilir bir ekran.

Mercedes’in sunduğu bu multimedya ekranı bir ilk. Aynı zamanda satışa sunulmasıyla birlikte cabrio bir araç için oldukça farklı bir çözüm kullanıcılarla buluşacak.

Mercedes 2022 AMG SL Roadster multimedya ekranı
Mercedes 2022 AMG SL Roadster Multimedya Ekranı

Otomotiv Devleri için Oldukça Önemli!

Otomotiv devleri her yeni aracı tasarlarken detaylara oldukça önem veriyor. Aerodinami, motor özellikleri gibi detayların yanında artık kullanıcı deneyimine yönelik teknolojik geliştirmeler de oldukça önemli.

Multimedya tarafında sunulan özellikler ise kullanıcıların deneyiminde en büyük paya sahip. Ayrıca şirketler de bunun bilinci ile daha büyük ekranları ve gelişmiş özellikleri kullanıcıların beğenisine sunmakta.

Gittikçe büyüyen ekranlar ve ihtiyaçlar ile yazılım noktasında da ihtiyaç büyüdü. Bu ihtiyaca şirketler kendi yazılımları ile çözümler bulsa da diğer yandan akıllı bağlantı seçenekleri de bulunmakta.

Bunlardan biri “Apple Car Play” bir diğeri ise “Android Auto”. Aynı zamanda her ikisi de gelen yeni güncellemeler ile farklı özellikleri sunuyor. Kullanıcıların araç kullanırken çok daha güvenli ve konforlu sürüş yapmasını hedefleyen bu tip özellikler gelecek dönemde gelişerek devam edecek.

Mercedes’in sunduğu bu ekran ise Tesla ile konumlandırma açısından oldukça benzer. Ancak tasarımı ve sunduğu hareket kabiliyeti ile apayrı bir boyutta.

Sizler Mercedes’in sunduğu hareketli multimedya ekranı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle aşağıda bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.