Mario + Rabbids Sparks of Hope Yanlışlıkla Duyuruldu!

Oyun dünyasının en eski oyunlarından birisi olan Mario yeni bir oyunu ile daha karşımıza çıkıyor. Yeni oyun Mario + Rabbids Sparks of Hope Nintendo’nun sitesi üzerinden yanlışlıkla duyuruldu!

Mario + Rabbids Sparks of Hope Ne Zaman Gelecek?

Nintendo’nun kendi sitesinde yer alan bilgilere göre, Ubisoft’un Mario + Rabbids “crossover” sıra tabanlı strateji oyununun devamı da geliyor! Nintendo, yanlışlıkla duyurulan oyunun sayfası yaklaşık 2 saatin ardından kapattı.

Mario-Rabbids-Sparks-of-Hope-silindi

Ancak, henüz çok fazla bir detay olmadığını belirtmek gerek. Sitede yer alan bilgilere göre oyun 2022 yılında piyasaya sürülecek. Oyunun ismi ise Mario + Rabbids Sparks of Hope olacak. Oyuna dair 3 farklı ekran görüntüsü de siteye eklenmiş.

Ubisoft 12 Haziran tarihinde E3 2021 sunumunu gerçekleştirecek. TSİ 22:00’de etkinlikte yer alacak olan Ubisoft’un, Sparks of Hope oyununu da duyurması beklentiler arasında. Fakat Ubisoft tarafından açıklanmazsa ne olacak?

O zaman bir diğer ihtimal karşımıza çıkıyor. Oyunun, Nintendo tarafından 15 Haziran Salı günü TSİ 19:00’da açıklanması beklentiler arasında.

Bu arada ilk Mario + Rabbids oyunu olan Kingdom Battle’da 2017 yılındaki E3 etkinliğinde Shigeru Miyamoto tarafından tanıtılmıştı.

Ancak, oyunun tanıtım sayfasının kullanıcılara açılması bir hata olduğunu varsayıp bu akşam detayların geleceğini tahmin ediyoruz. Yine de konu hakkında kesin konuşmak şimdilik mümkün değil.

Mario-Rabbids-Sparks-of-Hope-ekran-goruntusu

Mario + Rabbids

Yeni Sparks of Hope, geçtiğimiz senelerde çıkan Mario + Rabbids Kingdom Battle’ın devam oyunu. Oyun hakkında bilgisi olmayanlar için bilgi vermekte fayda var.

Atari oyunlarından tanıdığımız Super Mario, bu oyunda Bowser tarafından kaçırılan prenses Peach’i tekrar kurtarmaya çalışmıyor. Artık Mario dünyasının içerisinde tavşanlar var!

Nintendo Switch için geliştirilen bu oyunda animasyonlar oldukça başarılı. Buna ek olarak eleştirmenlerden ve oyunculardan oldukça olumlu dönüşler alıyor. Oyun içerisindeki unsurların, özellikle karakterlerin ve diyalogların çok eğlenceli olduğuna dair yorumlar mevcut.

Bu arada ilk kez Atari’de yayınlanan orijinal versiyonu Super Mario haricinde Mario serilerinin ülkemizde çok talep görmediğini de belirtmek gerek. Oysa ki dünya genelinde baktığınızda çok rağbet gören serilerden birisi olduğunu söylemek mümkün.

Bu durumun, Türkiye’de Switch konsoluna gösterilen ilgi ile de alakalı olduğu tahmin ediliyor. Dünya genelinde satışları durmak bilmeyen Switch, ülkemizde de satışta olmasına rağmen aynı popülerliğe sahip değil gibi gözüküyor.

Peki siz hangi Mario oyunlarını oynadınız ve hangilerini özellikle çok beğendiniz? Tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!