Logitech Yeni Kulaklık Modellerini Tanıttı: Zone Serisi Geliyor

Profesyoneller ve oyuncular için ürettiği ekipmanlarla tanınan Logitech, yeni kulaklık modellerini tanıttı. Bilindiği üzere pandemi döneminde birçok ekipman üreticisi şirket, sürece uygun ekipman üretimine başladılar. Çünkü artık insanlar iş ve eğitim süreçleri başta olmak üzere birçok süreci evlerinden yönetmeye başladılar.

Şirketler de bu süreçte kullanıcılarının ihtiyaçlarına hitap edebilmek için yeni cihazlar geliştirmeye çalışıyorlar. Logitech tarafından geliştirilen Zone True Wireless Earbuds ve Zone Wired Earbuds adındaki yeni kulaklık modelleri de özellikleriyle kullanıcılarına oldukça yardımcı olacak. Çünkü Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi platformlar özelliklerinden dolayı kulaklıklara onay verdiler.

Zone True Wireless Earbuds ve Zone Wired Earbuds Özellikleri

Logitech, ürettiği ekipmanlarda yüksek performans kadar rahat kullanıma da önem veriyor. Bu kapsamda şirket, yeni geliştirdiği kulaklık modellerinde hem performansa hem de tasarıma çok önem vermiş gibi duruyor.

Aktif gürültü önleme (ANC) özelliği, günümüzde kulaklıklar için çok önemli bir özellik olmaya başladı. Özellikle pandemi sürecinde kullanıcılar, ANC özelliğine sahip kulaklıkları daha çok tercih etmeye başladılar. Çünkü bu teknoloji sayesinde kulaklığın kullanılabilirliği büyük ölçüde artıyor.

Logitech de ürettiği yeni kulaklıklarda bu konuya çok önem vermiş gibi duruyor. Şirket, yaptığı tanıtımda kulaklıklarda geliştirilmiş bir ANC özelliğinin bulunduğunu belirtiyor. Bunun dışında kulaklıklarda alışılmışın dışında bir de gürültü önleyici mikrofon mevcut.

Günümüzde bazı kulaklıklar bu özelliğe sahipler. Ancak bu özellik ile Logitech kullanıcılarının ilgisini çekecektir.

ZoneTrueWireless
Zone True Wireless Earbuds

Performans dışında şirket, kulaklıkların tasarımına da çok önem verildiğini vurguluyor. Çünkü toplantı, ders gibi aktivitelerde kaba kulaklıklar hoş durmuyorlar. Logitech de bu yüzden toplantılarda şık bir görünüm sağlayacak bir tasarım geliştirdiklerini iddia ediyor.

Bunun dışında toplantı esnasında kablosuz kulaklığın şarjının bitmesi, istenmeyen durumların başında geliyor. Bu yüzden de şirket, kablosuz kulaklığın şarj performansı konusunda da oldukça iddialı. Hatta Logitech, yaptığı tanıtımda kablosuz kulaklığın önde gelen kablosuz kulaklık modellerine göre iki kat daha uzun süre kullanım ömrü vereceğini iddia ediyor.

Şirket tarafından tanıtılan iki model neredeyse tamamen aynı özelliklere sahip. Temel olarak Zone True Wireless Earbuds modeli kablosuz kulaklık kullanıcıları için geliştirilirken Zone Wired Earbuds modeli ise kablolu kulaklık kullanıcıları için geliştirildi.

Logitech, her iki modeli de 2021 sonbaharında piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor. Şirket, Zone True Wireless Earbuds için yaklaşık 300 dolar civarında bir fiyat belirlerken Zone Wired Earbuds için 100 dolar civarında bir fiyat belirledi.

Sizler yeni Logitech kulaklık modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.