LG Hava Temizleyici Maske Üretecek

COVID-19 salgınının hayatımıza dahil olmasıyla birlikte hayatımıza yeni bir unsur daha katıldı. Virüsün bulaşmaması için oldukça büyük önem teşkil eden maskeler çeşit çeşit renklere, tasarımlara ve türlere sahip. Ancak LG şirketi, maskeye oldukça yeni bir boyut getirecek bir hamle yaparak, hava temizleyici özellikli maske üreteceklerini duyurdu.

LG’nin yeni maskesinin, diğer hava temizleme cihazları gibi PuriCare adı altında çıkacağı ifade edildi. PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici ile şirket, ev yapımı veya tek kullanımlık maskelerin kalitesizliğini ve kısa süreli kullanım sorununu çözmek istediğini belirtti.

Maskenin içerisinde iki adet H13 HEPA filtre bulunmaktadır. Bu filtreler havadan alınan partiküllerin %99’undan fazlasını geçirmemesiyle bilinmektedir. Aynı zamanda şirket bu filtreleri ev için ürettiği hava temizleyici ürünlerde de kullanmaktadır.

PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici’nin filtrelerinin değiştirilebildiğini belirten şirket, ürünün hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda temiz hava sunacağını ifade etti. İçinde bulunan solunum sensörünün ve çift fanın ise kullanıcının nefes alma hızını algılayarak, en rahat şekilde nefes alınması için otomatik olarak hızlandığını ve yavaşladığını ekledi.

lg-hava-temizleyici-maske-puricare
Resim: LG Electronics

Günlük olarak taktığımız kullan-at maskelerin aksine, yüze tam oturan ve sızıntıyı en aza indiren PuriCare Giyilebilir Temizleyici’nin, uzun süreli rahatlık için tasarlandığı duyuruldu. Cihazda bulunan 820 mAh pilin ise düşük modda 8 saat, yüksek modda ise 2 saat kadar kullanılabildiği belirtildi. Ancak şirket yapılan açıklamada bu durumun hava koşullarına göre değişebileceğini de ekledi.

Ürünün taşıma çantası ile birlikte gönderileceği de ifade edildi. LG, bu çantanın UV-LED ışıklar ile donatıldığını ve zararlı mikropları öldürdüğünü açıkladı. Ayrıca maskenin çanta içerisinde şarj edilebildiğini ve PuriCare Giyilebilir Temizleyicinin değişmesi gerekli olan parçaları LG ThinQ uygulamasına bildirdiğini de belirtti.

PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici’nin tamamen değiştirilebilir ve geri dönüştürülebilir parçalardan üretildiği de yapılan açıklamayla duyuruldu.

LG Hava Temizleyici Maske Son Çeyrekte Çıkıyor

Ürünün tanıtımının 3-5 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek olan IFA Teknoloji Fuarı’nda yapılacağı belirtildi. Oldukça iddialı ve alışılagelmeyen bir ürünle maske piyasasına girmeyi düşünen LG şirketinin, bu ürünle başarı yakalayıp yakalayamayacağı merak konusu. Ürünün fiyatının da önümüzdeki günlerde gerçekleşecek bu fuarda açıklanması beklenirken, ürünün çıkış tarihi olarak 2020 yılının son çeyreği gösterildi.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.