LG Display CES 2022 Etkinliğinde Yeni Ekranlar Tanıtacak

Dünyanın en önemli teknoloji etkinlikleri arasında yer alan CES 2022, LG Display şirketinin gösterisine de ev sahipliği yapacak. LG tarafından etkinlikte tanıtılması planlanan ekranlar, transparan tasarımlarıyla dikkat çekiyor. LG Display tarafından geliştirilecek bu yeni ekran konseptleri CES 2022 boyunca sergilenecek.

Ekran teknolojileri konusunda en önemli markalar arasında yer alan LG Display, CES 2022’de bütün hünerlerini ortaya çıkartacak gibi gözüküyor. Özellikle transparan ekranlar ile yepyeni bir dünyaya kapı açan LG Display, önümüzdeki dönemde adından söz ettirmesi muhtemel üreticiler arasında yer alıyor.

CSE 2022 etkinliği kapsamında LG Display; OLED Raf, Alışveriş Yönetimi Vitrini ve Akıllı Pencere gibi yeni ürünlerini tanıtıyor. LG Display’in LG Electronics’ten en büyük farkı ürettiği ürünleri farklı şirketlerin kullanımına da sunuyor olması şeklinde ifade edilebilir.

LG Display tarafından geliştirilen OLED Raf, 55 inç boyutunda iki adet OLED ekrandan oluşuyor. Bu iki ekranın üst üste monte edildiğini görmek mümkün. Ekranların üstünde ise bir raf yer alıyor. Üstelik bu üründe iki ekranı aynı anda kullanma imkanı mevcut.

LG Display, bu ürünün oturma odası gibi yaşam alanları için ideal olduğunu ifade ediyor. Çift ekranı ile aynı anda bir TV ve sanat eseri gibi davranması mümkün olan bu ürün üstündeki rafı ile dekor konusunda daha fazla seçenek sunuyor.

Cihazda yer alan bir diğer önemli özellik ise Always on Display oluyor. Bu sayede ekranların sürekli açık kalması mümkün hale geliyor. Transparan ekranda sürekli kalacak bir sanat eseri yerleştirmek ürünün en büyük avantajlarından birisi. Üstelik ekran özellikleri sayesinde gerçek bir resimden ayırt etmek de pek kolay olmayacaktır.

LG Display, Büyük Mağazaları da Hedefledi

LG Display tarafından üretilen ürünler yalnızca bireysel kullanıcıları hedeflemiyor gibi gözüküyor. OLED Raf haricinde vitrin olarak kullanma imkanı sunan birkaç ekran daha CES 2022’de yer alıyor.

Daha çok lüks mağazaları hedefleyen bu ürünler transparan bir tasarıma sahip. Bu modellerin özellikle fiziksel ürünlerin önüne yerleştirildiğinde oldukça başarılı ve fütüristik bir deneyim sağladığı belirtiliyor.

İşyeri sahiplerinin kullanabileceği bir dijital ekranın arkasında ürünlerin fiziksel hali yer alıyor. Bu sayede ürünler için daha yaratıcı tanıtım olanakları da mümkün hale geliyor.

LG Display’ın tanıttığı bir diğer ürün ise “Show Window” oluyor. 55 inç boyutunda dört adet transparan OLED ekrandan oluşan bu ürünün özellikle mağaza camlarında yer alacağı ifade ediliyor. Bu sayede kolayca değişen yeni tanıtım fikirlerini uygulamak mümkün.

Bunlara ek olarak LG Display, Akıllı Pencere adını verdiği bir ürün daha tanıtıyor. Bu ürünün ofislerde video konferans ve sunumlar için kullanılacağını belirtiyor. Fakat ürün hakkında herhangi bir görsel mevcut değil. Ayrıca tüm bu ürünlerin birer konsept tasarım olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle ürünleri gerçek dünyada görme garantimiz henüz yok.

Kaynak: https://www.theverge.com/2021/12/26/22854293/lg-display-oled-shelf-show-smart-window-transparent

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.