CES 2022 için Geri Adım: Birçok Şirket Etkinlikten Çekildi!

Teknoloji şirketleri, her yıl global olarak gerçekleştirilen tanıtım etkinliklerinde yeni ürünlerini tanıtıyorlar. Bu etkinliklerin başında da tabii ki CES geliyor. CES(Consumer Electronics Show), her yıl ocak ayında gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı CES 2022 de 5 Ocak 2022 tarihinde başlayacak. Neredeyse tüm popüler teknoloji şirketleri, bu etkinlikte yer alacaklarını doğrulamıştı.

Ancak bazı şirketlerden teknoloji takipçilerini üzecek açıklamalar geldi. Bilindiği üzere koronavirüs, dünya genelinde tekrardan hızla yayılmaya başladı. Özellikle yeni varyant olan Omicron, sağlıkçıları tedirgin ediyor. Bundan dolayı Amazon, Meta ve Twitter başta olmak üzere birçok şirket, CES 2022’de yüz yüze olacak şekilde yer almayacaklarını açıkladılar.

CES 2022, Yüz Yüze Gerçekleşecek!

Bilindiği üzere pandeminin başlamasıyla birlikte neredeyse tüm global etkinlikler, online yapılmaya başlandı. Bundan dolayı etkinliği organize eden kişiler, CES 2022’nin de online olarak yapılmasını planlıyorlardı. Fakat aşılanma sürecinin hızlanması, etkinliği düzenleyen Consumer Technology Association tarafından yeni bir planlanma yapılmasına yol açtı. Yapılan planlamayla birlikte 2022 yılında yapılacak olan etkinliğin geçtiğimiz aylarda yüz yüze gerçekleşeceği duyuruldu.

Yakın bir zamana kadar teknoloji şirketleri için bu durum bir sorun teşkil etmiyordu. Bundan dolayı neredeyse tüm popüler teknoloji şirketleri, etkinlikte yer alacaklarını doğruladılar. Ancak koronavirüs vakalarının tekrardan artması, şirketlerin aldıkları kararı sorgulamalarına sebep oldu. Bunun sonucunda da Amazon, Meta, Twitter ve T-Mobile başta olmak üzere birçok şirket CES 2022’de yüz yüze olarak yer almayacaklarını açıkladılar.

Bunun yanı sıra şirketler, etkinliğe online olarak katılmanın yollarını aradıklarını belirtiyorlar. Eğer etkinliğin organizatörleri ve şirketler arasında bir anlaşma yapılabilirse bazı şirketler, etkinliğe online olarak katılacaklar gibi duruyor.

CES 2022, Yüz Yüze Gerçekleşecek!

Organizatörler, şirketlerin online olarak katılmalarını kabul ederlerse şirketlerden gelecek açıklamaların sayısı artacaktır. Çünkü artan koronavirüs vakaları, dünya genelinde insanları tedirgin ediyor. Bundan dolayı şirketler, hem katılımcıları hem de kendi çalışanlarını risk altına atmak istemeyeceklerdir.

Türk teknoloji takipçileri, CES 2022 için çok heyecanlılar. Bunun sebebi de tabii ki Türkiye tarafından geliştirilen TOGG’un da etkinlikte sergilenecek olan ürünlerden birisi olacak olması oluyor. Çünkü TOGG, CES 2022’de gerçekleştirilecek olan tanıtım ile birlikte dünya genelinde adından söz ettirebilir.

Sizler CES 2022’den neler bekliyorsunuz? Sizce teknoloji şirketleri, bu sene gerçekleştirilecek olan etkinlikte ilgi çekici ürünler tanıtabilecekler mi? Sizler de CES 2022 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.