Lenovo Legion 3 Pro Snapdragon 898 ile Geliyor

Teknoloji devi Lenovo, çok konuşulacak bir hamle ile teknoloji takipçilerinin karşısına çıktı. Bilindiği üzere şirket, geçtiğimiz aylarda Legion 2 Pro ile teknoloji gündemine oturmayı başarmıştı. Birçok özelliğiyle dikkat çeken telefon, piyasadaki en güçlü telefonlar arasında yerini aldı. Lenovo şimdi ise Legion 3 Pro ile ilgili açıkladığı bilgi ile hayranlarında heyecan uyandırdı.

Şirketin Çin’de görevli olan akıllı telefon müdürü, Legion 3 Pro’da işlemci olarak Snapdragon 898 kullanılacağını açıkladı.

Lenovo Legion 3 Pro, Snapdragon 898’e Sahip İlk Telefonlardan Olacak

Lenovo, son zamanlarda akıllı telefon sektöründe yaptığı adımlarla adından söz ettirmeyi başarıyor. Akıllı telefon sektöründe çok parlak bir geçmişi olmayan şirket, son zamanlarda performans odaklı telefonlara ağırlık vererek piyasada ilgi görmeye başladı.

Şirket, son olarak Legion 2 Pro modeli ile kullanıcılarının karşısına çıktı. İddialı donanımı ile dikkat çeken telefon, güçlü donanımıyla adeta bu pazarda ben de varım dedi. Tasarımından donanıma kadar birçok özelliğiyle ilgi göre Legion 2 Pro, şu an piyasada bulunan en güçlü telefonlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Lenovo-Legion-Phone-Duel-2-sogutma-sistemi
Lenovo Legion 2 Pro

Lenovo, henüz Legion 2 Pro ile yeni gündeme oturmuşken şimdi teknoloji takipçilerini heyecanlandıran bir bilgi daha paylaştı. Henüz Legion 2 Pro modelini yeni kullanıcılarıyla buluşturan şirket, şimdiden Legion 3 Pro için çalışmalara da başladı.

Hatta şirketin Çin’de akıllı telefonlardan sorumlu olan genel müdürü, yeni Legion modelinin Snapdragon 898 ile geleceğini açıkladı. Açıklama, teknoloji gündeminin merkezine oturdu diyebiliriz. Çünkü bilindiği üzere Qualcomm yakın zamanda Snapdragon 898’i tanıtmaya hazırlanıyor.

Şimdiye kadar Snapdragon 898 ile alakalı detaylar paylaşılmamıştı. Henüz üretici şirket tarafından bile bir açıklama yapılmazken Lenovo cephesinden yapılan açıklama merak uyandırdı. İddialara göre Snapdragon 898, Snapdragon 888’e göre %20 daha hızlı performans gösterecek.

Tabii ki işlemcinin performansı hakkında şimdiden yorum yapmak doğru olmayacaktır. Çünkü -belirttiğimiz gibi Qualcomm tarafından henüz işlemcinin detayları paylaşılmadı.

Lenovo yetkilisinin yaptığı bu açıklama, Legion 3 Pro’nun Snapdragon 898’e sahip olacak ilk telefonlardan birisi olacağını gösteriyor. Bu yüzden de yeni Legion modeli de piyasaya çıktığı zaman büyük bir ilgi görecektir.

Şimdilik Lenovo cephesinden Legion 3 Pro ve Snapdragon 898 ile alakalı başka bilgiler paylaşılmadı. Ancak araştırmacılar, önümüzdeki günlerde Qualcomm tarafından işlemciyle alakalı artık bazı bilgilerin paylaşılmasını bekliyorlar.

Sizler Lenovo Legion serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Lenovo, bu seriyle istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.