Lenovo Legion Phone Duel 2 Duyuruldu

Son dönemlerin en ilginç telefonlarından biri olmaya aday Lenovo Legion Phone Duel 2 duyuruldu. Oldukça gelişmiş donanımına ek olarak sıra dışı özelliklere sahip telefonunu detaylıca inceleyelim. İşte Lenovo’nun yeni oyuncu telefonunun özellikleri.

Lenovo Legion Phone Duel 2 Özellikleri

Donanım ve Ekran

İncelemeye donanımla başlayalım. Son zamanlarda çıkan çoğu güçlü telefon gibi Lenovo Legion Phone Duel 2’de de Snapdragon 888 bulunuyor. 5nm işlemci teknolojisiyle 5G bağlantısı desteği de mevcut. 8 çekirdekli işlemcisinin yanında GPU olarak da tahmin edilebileceği gibi Adreno 660 yer alıyor.

6.92 inçlik AMOLED ekran, oyunların çok daha eğlenceli olmasını sağlıyor. 2460×1080 ekran çözünürlüğünü ve 144 Hz ekran yenileme hızına sahip cihaz mükemmel görüntü sunuyor. Ayrıca, türünün en iyi örneklerinden biri olarak 720 Hz dokunma algılama hızı ile oyunlarda büyük avantaj sağlayacak gibi gözüküyor.

Ekranında HDR 10+, Gorilla Glass 5 ve TÜV Düşük Mavi Işık Sertifikası bulunan Lenovo Legion Phone Duel 2, gözlerinizi her anlamda sevindirecek.

Lenovo-Legion-Phone-Duel-2-ekran
Görsel: Lenovo

Cihazın ekranından içeriye doğru bir adım atalım. İşlemciye ek olarak diğer donanım parçaları da hayran bırakacak seviyede. 12, 16 ve 18 GB RAM seçeneklerine ek olarak 256 ve 512 GB depolama sunan cihaz günümüzdeki çoğu giriş seviye bilgisayardan daha iyi bir donanıma sahip. Bir oyun telefonu olmasının da bunda payı büyük tabii ki.

Kamera

Ürünün kameraları tasarlanırken en çok dikkat edilen unsurlardan birisi de yayıncılar olmuş. Bu nedenle cihazın otomatik odaklanma özellikli 44 MP bir ön kamerası mevcut. Ayrıca çeşitli filtreler, arka plan kaldırma/değiştirme ve daha birçok özellik cihazın ön kamerasında yer alıyor. Ön kameranın video çekiminde ise 4K 60 FPS gibi bir değer görüyoruz. Yavaş çekim modunda da 120 FPS 1080p’ye kadar bir çekim yapılabiliyor.

Buna ek olarak, ön kameranın en ilginç özelliklerinden birisi ise gizli olması. İstenildiği zaman açılabilen bu kamera gizlilik konusunda da kullanıcılarının isteklerini göz önünde tutuyor.

Lenovo-Legion-Phone-Duel-2-on-kamera
Görsel: Lenovo

Dünyanın en iyi arka kamerasına sahip olmasa da oldukça başarılı bir sistem de cihazda yer alıyor. Lenovo Legion Phone Duel 2, 24 FPS 8K ve 30 FPS 4K çekim yapılabilen 64 MP ana kamera ve 16 MP geniş açılı kameraya sahip. Ayrıca, 10 kata kadar dijital yakınlaştırma da telefonda mevcut.

Diğer Özellikler ve Fiyat

Batarya olarak ise 2×2750 mAh’lik toplam 5500 mAh bir pil yer alıyor. Ayrıca, 65W hızlı şarj ve ayrı olarak satılan 90W turbo şarj desteğine de sahip. Buna ek olarak, ses azaltma teknolojisi bulunan 4 mikrofon ve stereo Dolby Atmos hoparlörler ile oyun keyfi daha da artıyor.

Parmak izi okuyucusu da bulunan Lenovo Legion Phone Duel 2’nin işletim sistemi Android 11 tabanlı ZUI 12.5 olarak ifade ediliyor. Bunlara ek olarak, cihazın en önemli özelliklerinden birisi de soğutma sistemi. Entegre edilmiş, çift fanlı bir soğutma sistemi bulunan telefon, oyun oynarken ısınma sorununu kökten çözüyor. Ayrıca, cihazın üzerinde ikisi “force touch” olmak üzere 8 tuş yer alıyor. Bu da konsol benzeri bir deneyim sağlıyor.

Lenovo-Legion-Phone-Duel-2-sogutma-sistemi
Görsel: Lenovo

Lenovo’nun oyun telefonları konusunda yeni bir çağ açtığını söylemek yanlış olmaz. Çünkü, böyle bir donanıma sahip telefon, cep bilgisayarı tanımının ne kadar doğru olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Ürünün fiyatı ise 12GB/256GB model için 799 Euro, 16GB/512GB model için ise 999 Euro olarak ifade ediliyor. Mayıs ayında, Avrupa’daki seçili bölgelerde satışı başlayacak. Ürünün ülkemize gelip gelmeyeceği ise belli değil. Ancak, en düşük fiyatın yaklaşık 8.000 TL + vergi olacağı düşünülürse tercih edilip edilmeyeceği bir muamma.

Siz de Lenovo Legion Phone Duel 2 hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.