Lenovo Go Ürünleri Tanıtıldı: Çalışanlar İçin PC Aksesuarları

Lenovo, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Şirket şimdi de Lenovo Go adında yeni bir aksesuar serisi üretmeye başlıyor. Lenovo, serinin ilk cihazları olarak da bir powerbank ve birden çok cihazda aynı anda kullanılabilen bir fare tanıtıyor.

Özellikle pandemi sebebiyle birçok insan işlerini evden devam ettirmek zorunda kaldı. Teknoloji şirketleri de bu insanların ihtiyaçları doğrultusunda yeni aksesuarlar geliştirmeye başladı.

Lenovo da bu şirketlerden birisi olarak yerini aldı. Şirket, Go adındaki serisiyle çalışan insanların işlerini kolaylaştıracak aksesuarlar üretecek.

Lenovo Go Taşınabilir Laptop Şarj Cihazı

Lenovo Go Taşınabilir Şarj Cihazı

Taşınabilir şarj cihazları son yıllarda insanların gündelik hayatları için vazgeçilmez bir konuma geldi. Ancak şirketler, bu cihazları genellikle telefonlar için üretiyorlardı.

Bazı insanlar kafe, kütüphane gibi halka açık yerlerde çalışmayı seviyorlar. Fakat bu yerlerde laptopu şarj etmek sıkıntı olabiliyor. Lenovo da bu insanlar için bir şarj cihazı geliştirdi.

Lenovo Go serisinin bir parçası olan şarj cihazının 65 watt güç çıkışı mevcut. Bunun yanı sıra powerbank 20.000 mAh kapasiteye sahip. Bu kapasite de 1 laptopu 1 kez tam şarj edebiliyor.

Powerbank, toplam 3 cihazı aynı anda şarj edebilme özelliğine sahip. Yani laptopunuzu şarj ederken bir yandan da telefon ve tabletinizi de şarj etmeniz mümkün.

Taşınabilir şarj cihazının bir diğer güzel özelliği ise kendisi şarj edilirken başka cihazları da şarj edebiliyor olması.

Yani kullanıcılar, bir yandan powerbanki şarj ederken bir yandan da laptoplarını şarj etmeye devam edebilecekler. Laptop şarj cihazlarının genellikle kaba olduğunu düşünürsek bu durum kullanıcılar için avantajlı olacaktır.

Lenovo, Go serisinin taşınabilir şarj cihazını haziran ayında satışa sunmayı planlıyor. Cihaz 89,99 dolar satış fiyatına sahip.

Çok Cihazlı Mouse

Lenovo Go Çok İşlevli Mouse

Serinin tanıtılan diğer aksesuarı ise çok cihazlı bir mouse oldu. Çalışan insanlar için en önemli bilgisayar ekipmanlarından birisi de farelerdir. Lenovo da bu durumun farkında olarak çalışan insanların işlerini önemli düzeyde kolaylaştıracak bir fare geliştirdi.

Kullanıcılar fareyi 3 farklı cihazla eşleştirebilecekler. Farenin üzerinde bulunan küçük bir düğme yardımıyla cihazlar arasında geçiş yapmak mümkün.

Farenin bir diğer güzel özelliği ise şarjının uzun süreli olması oluyor. Fare tam dolu bir şarjla 2-3 ay kullanım süresi vaat ediyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların fareyi şarj etmesi de oldukça kolay olacak.

Kullanıcılar kablosuz bir “Qi pad” veya bir USB-C kablosu kullanarak fareyi şarj edebilecekler.

Lenovo, Go serisinin çok işlevli faresini de taşınabilir şarj cihazı gibi haziran ayında satışa sunmayı düşünüyor. Şirket, çok cihazlı farenin fiyatını ise 59,99 dolar olarak belirliyor.

Sizler Lenovo Go serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.