Leica Leitz Phone 1: Bir Yerlerden Tanıdık Geliyor

Dünyanın en iyi fotoğraf makinesi markalarından birisi olan Leica telefon pazarına Leitz Phone 1 modeli ile giriş yapıyor. SoftBank tarafından yapılan açıklama telefonun Japon pazarına yönelik olacağını söylüyor. Leitz Phone 1 Leica markası için bir ilk olacak ama telefon piyasası için gerçekten öyle mi?

Gözlerimiz Bir Yerden Isırıyor!

Leica’nın ilk göz ağrısı olan Leitz Phone 1 modelini gözlerimiz bir yerden ısırıyor. Peki nereden? Hemen söyleyelim, daha önce de haberini yapmış olduğumuz, yine dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Sharp bundan tam bir ay önce Aquos R6 modelini tanıtmıştı. İşte bu iki telefon neredeyse birbirinin aynısı!

İki telefonu yan yana koyduğunuz zaman özellikle ön yüzünde bir farklılık olmadığını görmek mümkün. İki telefon neredeyse birbirinin kopyası. Arka tarafa baktığımız zaman ise Leica Leitz Phone 1 modelinin kamera tasarımı yuvarlak olurken Sharp Aquos R6 modeli ise dikdörtgen bir yapıya sahip. Fakat bunun dışında tasarım konusunda bir farklılık yok diyebiliriz.

Özellikler konusuna değinecek olursak Leitz Phone 1 modelinde yine “ufak tefek” değişiklikler yapılmış. Her iki telefonda da 1 inçlik bir sensör mevcut. Sensör ne kadar büyük olursa kalitenin o kadar arttığını unutmamak gerek. Zaten bu iki telefonu diğer telefonlardan ayıran en büyük özelliklerden birisi de bu.

Ayrıca Leica firması bu telefon için kameranın üstünü kapatan bir Leica logolu bir kapak veriyor. Buna ek olarak, kutu içerisinden de bir adet telefon kapağı çıkacak. Sharp markası ise Aquos R6 modeli satın alanlara herhangi bir kamera ya da telefon kapağı vermiyor.

Leitz Phone 1 ve Aquos R6

Leica Leitz Phone 1 Teknik Özellikleri

Her ne kadar Sharp Aquos R6 modeline benzese de Leica’nın da teknik özelliklerini incelemek gerekiyor.

Bu telefon gücünü Snapdragon 888 işlemciden ve 12 GB RAM’den alıyor. 5.000 mAh bataryaya sahip olan telefonda depolama alanı ise 256 GB. En önemlisi bu depolama alanını 1 TB’a kadar çıkarmak mümkün.

Cihazda OLED bir ekran yer alıyor. Bu ekran ProIGZO adında 6.6 inç boyutunda bir panele ve tam 240Hz yenileme hızıyla karşımıza çıkıyor.

Ayrıca, 2730 x 1260 çözünürlükteki cihaz, 2.000 nit parlaklığa sahip olacak. Tüm bunlara ek olarak telefonda parmak izi sensörü için de Qualcomm 3D Sonic Max yer alacak.

Japonya’da Softbank tarafından satılacak olan telefon için 1.700$ gibi bir fiyat ifade ediliyor. Kamera performansına son derece güvenen cihaz hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!