League of Legends Şampiyonası için Yeni Karar Açıklandı

Yılların eskitemediği League of Legends, günümüzde hâlâ en çok oynanan oyunların başında geliyor. Oyunun yapımcı şirketi Riot, oyunun birçok aktif oyuncusunun bulunmasından dolayı e-spor turnuvalarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan League of Legends ABD Şampiyonası için yeni bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere seride oynanması planlanan son 2 maç kalmıştı. Riot, bu maçları New Jersey’de bulunan Prudential Center’da taraftarlarla birlikte yapacaklarını açıklamıştı. Ancak ABD’de Covid vakalarının tekrar artışa geçmesi, şirketi konu hakkında yeni bir karar almak zorunda bıraktı.

LCS Şampiyonasının Son Maçları Taraftarsız Olacak

Covid-19, tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de etkisini artırmaya devam ediyor. Özellikle delta varyantından sonra birçok ülke, kaldırdığı tedbirleri geri getirmek zorunda kaldı. ABD’de bulunan şirketler de bu yolu izlemeye başladılar.

Birçok şirket, aşılanmanın hızlanmasıyla birlikte etkinliklerini yüz yüzeye çevirmeye başlamışlardı. Bu durum da normalleşme süreci için oldukça önemli bir adım olmuştu. Ancak delta varyantının hızlı bir şekilde yayılmaya başlaması, şirketlerin kararlarını tekrar gözden geçirmelerine sebep oldu.

Daha önce etkinliklerinin yüz yüze olacağını açıklayan birçok şirket, son zamanlarda bu etkinliklerin tekrar online veya katılımcı alınmadan gerçekleşeceğini açıklamaya başladı. Bu şirketlere Riot da eklendi.

Bilindiği gibi Riot, önümüzdeki günlerde oynanacak olan LCS şampiyonasının son maçlarına taraftar alınacağını açıklamıştı. Hatta bu yüzden de Prudential Center’da oynanacak maçların biletleri satışa çıkmıştı.

Fakat şirket, son zamanlarda tekrar artan Covid vakaları nedeniyle bu kararında geri adım atmak zorunda kaldı. Riot, ilk olarak daha fazla bilet satmama kararı almıştı. Ancak vakaların iyice artması, şirketin etkinliğe taraftar almama kararı almasına sebep oldu.

LCS Şampiyonasının Son Maçları Taraftarsız Olacak

Bunun dışında Riot, Prudential Center’da oynanması planlanan müsabakaları Los Angeles’ta bulunan LCS Arena’da oynanacağını açıkladı. Ayrıca şirket, müsabakalar için bilet alan taraftarlarına tam geri ödeme yapacağını da ifade etti.

Bilindiği gibi LoL turnuvaları, ilk Covid vakalarının görüldüğü zamanlarda tamamen sanal bir şekilde yapılmaya başlanmıştı. İlerleyen zamanlarda ise Riot, turnuvaları taraftarsız bir şekilde yüz yüze yapmaya devam etti. Şirket, aşılamanın artması ve vakaların biraz azalması sebebiyle son maçlara taraftar alacaklarını açıklamıştı. Fakat vakaların artması, şirketin planlarında değişiklik yapmasına sebep oldu.

Riot, yaptığı açıklamada bu kararın taraftarların sağlığı için alındığını açıkladı. Ayrıca şirket, yaptığı açıklamada bu durumun telafisi için ileride taraftarların alınacağı bir etkinlik düzenlemeyi planladıklarını belirtti.

Sizler League of Legends LCS şampiyonası hakkında alınan yeni karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.