Konsol Oyuncuları için Üzücü GTA Online Gelişmesi!

Rockstar Games’ten üzen haber geldi. GTA Online ile arkadaşlarınızla geçirdiğiniz keyifli zamanlar eski konsol modelleri olan PlayStation 3 ve Xbox 360 için sona erecek.

GTA V’in yapımcısı Rockstar Games tarafından her iki konsol için sunulan online desteğin 16 Aralık’ta sona ereceği açıklandı.

Ancak bu GTA V‘in çevrimdışı olarak oynanmasına engel bir durum değil. Yalnızca çok oyunculu mod oynamak artık mümkün olmayacak.

Shark Card satışları ise 15 Eylül tarihinde son bulacak. Buna ek olarak 16 Eylül tarihinde Rockstar Games Social Club kapsamında web sitesinden istatistik takip etme özelliği de erişime kapatılacak.

Ayrıca bu tarihte Max Payne 3 ve L.A. Noire için de online mod dahil bazı özelliklerin sona ereceği ifade ediliyor.

Öte yandan bir diğer önemli nokta da online ilerlemenizi aktarma. Rockstar Games her iki konsolda bulunan ilerlemenin başka platformlardaki konsollara ve bilgisayarlara aktarılamayacağını belirtti.

Bu aktarım imkanı PlayStation 4 ve Xbox One cihazlarına GTA V’in çıktığı zaman sunulmuştu. Rockstar Games 2017 yılında bu aktarımı sonlandırdı. Bu gelişme ile birlikte GTA Online PS4, Xbox One ve PC kullanıcıları için gelişmeye devam edecek.

Ayrıca sonbaharda PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsolları için GTA V sunuluyor olacak. İlk 3 ay oyun sahipleri GTA Online’a ücretsiz erişim sağlayacak.

Ancak bu noktada PS4 ve Xbox One cihazlarındaki GTA V Online ilerlemenizin yeni nesil konsollara aktarımın mümkün olup olmayacağı henüz belli değil.

Efsane Konsollar Desteğini Yitiriyor!

PS3 ve Xbox 360 belirli dönemde kullanıcılar tarafında oldukça sevilmişti. Öyle ki bu konsollar, kullanıcılar için birer efsane hale geldi.

Ancak her ikisi de günümüzde gelişen oyun ve donanım teknolojileri ile birlikte güncelliğini kaybetti. Yerini yeni nesilde beklentileri karşılamaya yönelik konsollar yerini aldı. Hatta, iki nesil geride kaldıklarını söylemek mümkün.

Hem konsol üreticileri hem oyun üreticileri ise bu iki konsol için desteklerini sonlandırıyor. Önümüzdeki günlerde en yeni nesil oyun konsolları için GTA V’i sunacak olan Rockstar Games bunun son örneği oldu.

Yeni nesil konsollar oyuncuların dikkatini fazlasıyla çekmeyi başardı. Ancak Sony tarafında tedarik konusunda oldukça büyük problemler yaşanıyor. Dünya genelinde bir PlayStation 5 temin etmek son derece zor.

Bakalım GTA V, yeni nesil konsollarda bir geliştirme içerecek mi? Bu sorunun cevabını sonbaharda oyunun yeni nesil konsollara çıkmasıyla ulaşacağız.

Sizler GTA V’in desteğinin sonlandırılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.