Katlanabilir iPhone Hakkında Yeni Detaylar Açığa Çıktı

İddialara göre Apple, son dönemlerin en popüler teknolojilerinden birisi olan yeni nesil ekranlar üzerinde çalışıyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylar ise katlanabilir iPhone modellerinin pek yakın tarihte karşımıza çıkmayacağını gösteriyor.

AApple hakkında ortaya attığı sızıntılar ile bilinen Dylandkt, Apple’ın katlanabilir iPhone üstünde çalıştığını iddia etti. Üstelik Dylandkt, Apple’ın birden çok prototip geliştirdiğini ve test ettiğini de vurguladı. Ancak şirketin bu ürünler konusunda temkinli davrandığını da ekledi.

Dylan, konuyla ilgili paylaştığı Tweet dizisinde Apple’ın gelecek dönemde bir katlanabilir iPhone piyasaya süreceğini belirtiyor. Ancak bu tarihin günümüze pek yakın olmadığını ifade ediyor. Bu durumu tetikleyen başlıca sebeplerden birisi ise ekran teknolojisi oluyor.

Analistin belirttiğine göre Apple, günümüzde kullanılan ekran teknolojisini yeterince gelişmemiş seviyede görüyor. Üstelik iPhone modellerinde yer alacak bu ekranın üretiminde riskli unsurlar da mevcut. Anlaşılanlara göre Apple, iPhone’da kullanmadan önce teknolojinin daha gelişmiş hale gelmesini bekliyor.

Apple, Katlanabilir iPhone için Emin Adımlarla İlerliyor

Bunun haricinde Apple’ın önemli bir çekincesi daha mevcut. Günümüzde katlanma özelliğine sahip telefonların revaçta olduğu su götürmez bir gerçek. Samsung, Huawei, Honor ve Xiaomi gibi markalar bu yeni ekran teknolojisine sahip telefon örneklerini üretiyor.

Ancak Apple bu durumun geçici olup olmadığını da öğrenmek istiyor. Önümüzdeki yıllarda tüketicilerin bu telefonlara ilgi gösterip göstermeyeceği bilinmiyor. Bu nedenle Apple, yeni ekran teknolojisinin şu anki iPhone ekranlarından daha üst seviyede bir deneyim sağlayacağına emin olmak istiyor.

https://twitter.com/dylandkt/status/1479157616983130113?s=20

Apple şimdilik bu ekranların performansını izleyecek gibi gözüküyor. Kullanıcıların bu teknolojiye olan ilgisini takip ederken prototip geliştirme konusunda da ilerleyeceği tahminler arasında. Dylandkt yakın zamanda olmayacağını belirtse de telefonun üretimi konusunda net bir tarih paylaşmıyor.

Dylan’ın aksine Ming-Chi Kuo’nun bu konuda bir tahmini mevcut. Geçtiğimiz senenin mayıs ayında telefon hakkında bazı bilgileri ortaya çıkaran Kuo, 2023 yılında Apple’ın ilk örnekleri vereceğini ifade ediyor. Bunun haricinde telefonun 2024 yılında piyasaya çıkacağını düşünen analistler de mevcut.

Ancak genel kanı Apple’ın yakın bir tarihte bu telefonu piyasaya çıkarmayacağı yönünde. Şimdilik testlere devam etse de Apple tercihini sektörü ve kullanıcıları izlemekten yana kullanıyor. Yine de kendi kullanıcılarından alacağı geri dönütler Apple’ın bu konuda harekete geçmesini sağlama potansiyeline sahip.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/01/06/apple-testing-foldable-iphone-prototypes/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.