Katlanabilir iPhone 2023 Yılında Çıkabilir

Apple analisti Kuo’nun belirttiğine ve Macrumors’un haberine göre, ilk katlanabilir iPhone 2023 yılında karşımıza çıkabilir. Apple’ın geliştirmeye başladığı yeni katlanabilir iPhone hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple’ın piyasaya süreceği yeni katlanabilir iPhone modelinin 8 inç QHD+ OLED bir ekrana sahip olması bekleniyor. 2023 yılında çıkması tahmin edilen cihazın ekranında Apple ve Samsung işbirliği olacağı da iddialar arasında.

Bu oldukça makul bir işbirliği olacaktır. An itibariyle Samsung, katlanabilir ekran konusunda piyasanın önde gelenlerinden birisi.

Kuo tarafından verilen bir başka bilgi telefon sayısını da ortaya koyuyor. Hiç azımsanmayacak bir miktarda yeni iPhone üretileceği tahmin ediliyor. 2023 yılında üretilmiş katlanabilir iPhone sayısının 15-20 milyona ulaşması bekleniyor.

Gelecek dönemde katlanabilir telefon sayısının artma ihtimali gün geçtikçe yükseliyor. Bu nedenle katlanabilir telefonların piyasada büyük bir yer alacağı tahminler arasında. Apple’ın da bu geliştirmelerle, sektörün başarılı isimleri arasında yerini almak istediğini söyleyebiliriz.

Katlanabilir Cihazlar Çoğalacak

Kuo’nun da tahmini bu yönde seyrediyor. Ünlü analist, katlanabilir telefonların gelecek senelerde her şirketin bulundurması gereken bir ürün haline geleceğini tahmin ediyor.

Üstelik, katlanabilir telefonların bu teknoloji için sadece bir başlangıç olduğunu ifade ediyor. Şimdilik sadece tablet ve telefonun birleşimi gibi gözüken bu teknolojinin ileride kendisini; tabletler, bilgisayarlar ve daha nice elektronik cihazda göstereceğini belirtiyor.

Ayrıca, Apple’ın sahip olduğu cihazlar arası ekosistem ve donanımsal avantajlar sayesinde katlanabilir cihazlar furyasında en büyük şirketlerden birisi olacağını da ekliyor.

Bu teknolojiyle ilgili oldukça önemli olan bir diğer nokta ise katlanma sayısı. Kuo’nun iddialarına göre ilerleyen dönemlerde çıkan katlanabilir cihazlar, sadece tek sefer katlanmayacak. Bu teknolojinin geleceği, birden çok defa katlanan ve farklı boyutlarda kullanılabilen ürünler sunacak.

Şu an piyasada yer alan katlanabilir cihazlar sadece bir defa katlama işlemine izin veriyor. Ancak, gelecek dönemde çıkacak ürünlerin çok sayıda katlama işlemi için dayanıklı olacağı tahmin ediliyor.

Kuo, katlanabilir iPhone konusunu ilk olarak Mart ayında ortaya çıkarmıştı. Ancak, bu telefonlarla ilgili çözülmesi gereken bazı sorunlardan bahsetmişti. Apple, bu işi çözmüş ve üretime bir adım daha yaklaşmış gibi gözüküyor.

Fakat Kuo, yeni iPhone modelinin henüz resmi olarak hayata geçmediğini de ekliyor. Bu nedenle, önümüzdeki aylarda katlanabilir iPhone hakkında daha fazla detaya ulaşmamız mümkün.

Peki, siz 2023 yılında çıkış yapması beklenen katlanabilir iPhone hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.