iPhone 13 Pro Kamera Konusunda Çıtayı Yükseltiyor!

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 13 Pro serisi hakkında bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Her ne kadar Apple sızıntılara karşı mücadele etse de bu konuda pek başarılı olmamış gibi gözüküyor. Yeni gelen bilgiler ise iPhone 13 Pro modeline ait kamera özellikleri oluyor.

Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan iddialara göre yeni iPhone 13 Pro, otomatik odaklama özelliğine sahip ultra geniş açılı bir kamera ile satışta olacak.

Kuo, daha önce, bazı iPhone 13 modellerinde bu ultra geniş açılı kamerayı görme olasılığımızı vurgulamıştı. Şimdi ise iPhone 13 Pro modelleri ile karşımıza çıkacağını ifade ediyor.

iPhone modellerine ait kameralar, çoğu kullanıcının Apple marka bir telefon tercih etmesinin başlıca sebeplerinden birisi. Bu nedenle Apple, iPhone 13’te de güçlü bir kamera sunacak gibi gözüküyor.

Halihazırda var olan ultra geniş açılı lensler sabit odaklama özelliğine sahip. Bir başka deyişle herhangi spesifik bir nesneye odaklanma becerilerinden yoksunlar. Ancak, otomatik odaklama sayesinde, ultra geniş açılı kameranın nereye odaklanacağını seçmek mümkün olacak.

Bu özellik, geniş açılı ve telefoto lenslerde zaten mevcut. Ancak, ultra geniş açılı kamerada otomatik odak özelliğinin eksikliği bazı fotoğrafların istenen sonucu vermemesine yol açıyordu.

iPhone 13 Pro, Sadece Otomatik Odaklama ile Gelmeyecek

Üstelik, yeni iPhone 13 Pro modelinde yer alan ultra geniş açılı kameranın sadece otomatik odaklama özelliğine sahip olmayacağı da iddialar arasında. iPhone 13 Pro’da yer alan ultra geniş açılı kameranın daha iyi sonuç vermesi için yapılan çalışmalar gündemde.

Apple’ın geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü iPhone 12 modellerinde ultra geniş açılı lens için bariz geliştirmeler karşımıza çıkmıştı. Ancak, gece modunda çekilen fotoğrafların kalitesi hala beklenen memnuniyeti sağlamıyordu. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği noktalardan biri ultra geniş açılı kameranın düşük ışık performansı.

Apple’ın yeni nesil ile birlikte bu konuda da bir geliştirme getirmesi muhtemel. Kuo’ya göre bu geliştirmeler iPhone 13 serisinde sadece Pro modellerde karşımıza çıkacak. Ancak 2022 yılındaki iPhone modellerinin tamamında gelişmiş ultra geniş açılı kamerayı görmek mümkün olacak.

iPhone 13 şimdiden çoğu kullanıcıyı ve Apple hayranını heyecanlandırmaya başladı bile. Şimdiye kadar öğrendiğimiz bilgiler göz önünde bulundurulduğunda; Apple’ın en güçlü telefonuyla karşılaşacağımızı söylemek mümkün.

Siz yeni iPhone 13 serisiyle ilgili ortaya atılan iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.